Minik Dostlarımızdan Haberler

Köpek Eklem Hastalıkları

Şehirler Arası Güvenilir Pet Taksi Hizmeti

Köpek eklem hastalıkları ne sık karşılaşılan rahatsızlıklardır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli belirti köpeğin hareketleridir. Sağlıklı bir köpek sürekli etrafta gezinir ve oynar. Hareketli ve canlı görünür. Eklem sağlığı köpeğin hareket edebilme kabiliyetini doğrudan etkiler. Köpeklerde en sık görülen eklem hastalığı ise kıkırdak dokusunun zedelenmesi sonucunda oluşur.

Eklem kıkırdakları zamanla bozulur ve çeşitli yırtılma ve bozulmalarla birlikte hastalıklar görülebilir. Hastalığı ortaya çıkaran nedenler ise genelde iltihaplardır. İltihap oluşması durumunda köpekte ağrılar meydana gelir ve zamanla hareket edebilme yeteneği de azalır.

Köpek Eklem Hastalıkları

Köpek Eklem Hastalığı Osteoartit Nedir?

Köpek eklem hastalıkları deyince akla ilk gelen hastalık osteoartit hastalığıdır. Kemik anlamına gelen osteo kelimesi ile iltihap anlamına gelen artit kelimesinin birleşiminden oluşan bu hastalık kısaca eklem iltihabı ya da eklemlerin zarar görmesi olarak tanımlanır. İş köpekleri, daha büyü köpek cinsleri ve yaşlı köpekler bu hastalığa daha çok yakalanır. Etrafınızda gördüğünüz topallayan bir köpek de muhtemelen bu hastalığa yakalanmıştır.

Osteoartit hastalığı köpeklerde eklem hastalıkları arasında ilk sırada yer alıyor. Ama bu hastalığın ilk belirtilerini gözlemlemek oldukça zordur. Genel olarak biraz ilerlediği zaman daha net anlaşılır. Bu durumda köpeğin kemikleri etrafındaki kıkırdak kalınlaşır. Ağrıları artar ve hareketleri gittikçe zorlaşır. Bu durumdaki köpeklerin mutlaka bir veterinere götürülmesi ve gerekli olan tedaviyi görmesi gerekir.

Pet Taksi ve Köpek Bakımı

Köpek bakımı ve sağlığı oldukça önemli bir konudur. Genelde herkesin bildiği ya da en azından bir fikir sahibi olduğu bir konu olarak bilinir. Ama kesinlikle bu konuda uzmanlaşmış ve profesyonel olan birisi tarafından yardım alınması gerekir. Barınaktan ya da farklı bir yerden köpek sahiplenen kişilerin bir  köpek eğitim merkezinden yardım alması en iyisidir. Böyle bir durumda köpekte meydana gelebilecek hastalıklardan tutun da çeşitli eğitim sorunlarına kadar pek çok konuda daha rahat edilir. Köpek bakım merkezlerinden alabileceğiniz bir diğer hizmet türü ise köpeğinizin bir yerden bir yere nakline yardımcı olan pet taksi hizmetidir.

Pet taksi hizmeti her türlü evcil hayvanın bir yerden bir yere taşınması, şehirlerarası nakli ve veterinere ya da şehir dışına götürülmesi gibi durumlarda başvurulabilecek bir hizmettir. Özellikle başına sahibi yoksa, ya da yeni sahibine götürülmesi gereken bir evcil hayvan varsa mutlaka bu hizmetten yararlanmak gerekir. Çünkü evcil hayvanların taşınması önemli bir konudur ve uzman ve profesyonel bir ekip tarafından taşınmaları meydana gelebilecek aksiliklerin ortadan kalkmasını sağlar.

Köpekler iyi donanımlı ve klimalı araçlarla rahat bir şekilde taşınabilir. Aynı şekilde bu hizmet diğer evcil hayvanlar için de geçerlidir. Bu hizmeti veren kurumlar ve köpek eğitim merkezleri köpeğinizle ilgili her türlü konuda size yardımcı olmaya hazırdır.