Minik Dostlarımızdan Haberler

Sevimli Pet Taksi Ntv Ana Haber De

Sevimli Pet Taksi Ntv 

 

Büyük şehirler de evcil hayvanların taşımacılığı için önemli bir gelişme olan pet taksi Türkiye’de yoğun ilgiyle karşılandı. Bu kapsamda İstanbul’da hizmet veren Sevimli Pet Taksi birçok haber kanalına da kullanan kişilerin röportajlarıyla çıktı. Bu kanallar arasında sevimli pettaksi Ntv ana haber de çıktı. Haber detaylarında hem hizmeti veren kurum, hem de müşteriler memnuniyetlerini aktardılar.

 

Ülkemizde şehir içi trafiğinde özellikle toplu taşımalarda evcil hayvan taşınması yasaklanmıştır. Bu taşımacılığa bazı yolcular iyi niyetle yaklaşsa da özellikle alerjisi olan kişiler, şiddetle karşı gelmektedir. Bu noktada Pet taksi ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Pet taksi hizmeti başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde verilmeye başlanmıştır.

 

 

 

 Pet Taksi Ne İş Yapar?

 

Pet taksi ülkemizde son dönemler ilgiyle kullanılmaya başlayan evcil hayvan taksisi olmaktadır. Önceden aranarak rezervasyon yapılan taksiler, istenildiği zaman evcil hayvanlarınızı alıp, bir noktadan başka bir noktaya taşınmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda şehir içi ve şehir dışı hizmet veren Sevimli Pet Taksi geçtiğimiz günlerde birçok haber bülteninde evcil hayvan sahipleri tarafından haber oldu.

 

İstanbul’da hizmet veren sevimli pettaksi Ntv ana haber de verdiği hizmetleri ve neden çok fazla ilgi gördüğünü anlattı. Sevimli Pet Taksinin çok fazla ilgi görmesinin sebebi, hayvanları ayrı taşıma alanlarında araçlara bindirilerek seyahat edilmesinden kaynaklı olmaktadır. Ayrıca eğitimli şoförler tarafından verilen hizmetlerde evcil hayvanların geçireceği sağlıksal problemlerde profesyonel olarak ilk müdahaleye tabi tutulmaktadır. Bu işlemler kapsamında hizmetten yararlanan İstanbul’da yaşayan gerek şehir işi gerek şehir dışı seyahati için, Sevimli Pet Taksi’den hizmet alabilir.

 

 Pet Taksi Şoförleri Eğitimli Midir?

 

Sevimli pet taksi tarafından verilen evcil hayvan seyahat hizmetleri eğitimli şoförler tarafından verilmektedir. Ehliyet dışında hayvan taşımacılığı belgesi olması zorunludur. Bu yüzden bu belgeye sahip olmayan kişiler, pet taksi bünyesinde şoförlük yapamamaktadır.

 

Evcil hayvan taşıma belgesi eğitime tabi tutulmaktadır. Bu eğitimden geçen kişiler, belgeye sahip olmaktadır. Ayrıca Sevimli Pet Taksi bu belgeye sahip olan kişileri hemen direksiyon başına geçirmemektedir. Belirli bir süre alınan tecrübe sonucu, araçlarda görev almalarına izin verilmektedir. Ayrıca şehir içinde mesafe uzadıkça ekonomik ücretler ve taksi tarifesi, daha önceden iletişime geçildiğine telefonda belirtilmektedir. Ayrı fiyat tarifesi şoförler tarafından uygulanmamaktadır.