Minik Dostlarımızdan Haberler

Köpek Taşımacılığı Hizmeti Alacaklara Tavsiyeler

Köpek taşımacılığı hizmeti alacaklara tavsiyeler arasında köpeklerin rahat ve sağlıklı ortamlarda taşınması gelir. Pek çok hayvan sahibi tatile giderken evcil hayvanlarını da yanında özel arabalarıyla götürmek isterler. Zorunlu iş seyahatleri ve hayvanlarla kalınamayacak otel gibi konaklama yerlerine hayvanların götürülemeyeceği açıktır. Bu konuda ya bir aile yakını ya da hayvan dostu otellerden destek alınır. Köpekler, insanların en yakın dostu olarak bilinir. Sadık halleri ile evlerde bakımı uygun olan evcil hayvan kategorilerindedir. Toplu taşıma araçları ile kısa ya da uzak mesafeli yerlere taşınmasında bazı zorluklar bulunur. Uzun süre kafeste kapalı kalmak onları bunaltabilir. Otobüs, gemi gibi ulaşım araçları, hayvan taşımacılığı için gerekli olan koşulları sunmamaktadır. Bu konuda eskiye nazaran gelişmeler olsa da yine de yeterli düzeyde değildir.

Köpek Taşımacılığı Hizmeti Alacaklara Tavsiyeler

Hayvanların Taşınmasında Yaşanan Zorluklar

Köpek taşımacılığı hizmeti alacaklara tavsiyeler içerisinde onların toplu taşıma araçları ile taşınmasının zorluklarının bilinmesi ve özel vasıtaların tercih edilmesi önerilir. Maalesef yeterli fiziki imkanların olmaması köpeklerin toplu taşıma araçları ile taşınmasını çok zor hale getirir. Sürekli kapalı ortamda bulunmak köpekleri rahatsız edecek ve havlamaya başlayacaktır. Bu durumdan köpekler kadar seyahat eden diğer yolcular da rahatsız olacaktır. Seyahat sonrası da köpeklerin bunalıma girmesi söz konusu olabilir. Uçaklarda fiziki koşullar biraz daha uygun gibi görünse de burada da köpeklerin seyahatinde bazı zorluklar yaşanır. Uçaklarda belli bir ağırlığın üzerinde olan köpekler ayrı bir bölümde seyahat edecektir. Burada farklı türde pek çok hayvanla seyahat etmek, onları rahatsız edebilmektedir. Psikolojilerinin bozulması ve uçak seyahati sonrasında fiziksel olarak ta rahatsızlanmaları söz konusu olabilmektedir.

Köpekler İçin Önerilen Vasıtalar

Köpek taşımacılığı hizmeti alacaklara tavsiyeler içerisinde pet taksi hizmetlerinden yararlanılması önerilir. Bu taksilerde köpekler ve diğer evcil hayvanlar için her türlü konfor düşünülmüştür. Hayvanların büyüklüğüne göre değişen rahat ve geniş kafesler yer alır. Bu nedenle, hayvan sahiplerinin evlerinden kafes getirmesine gerek duyulmaz. Onları oyalayacak, mutlu edecek oyuncaklar da kafes içerisinde yer alır. Bu sayede keyifli ve huzurlu bir yolculuk yapmaları söz konusudur.

Uzman Firmalardan Alınacak Pet Taksi Hizmeti

Sektörde deneyimli olan uzman firmalardan alınacak pet taksi hizmeti son derece faydalı olmaktadır. Kurumsal firmaların hizmetleri arasında, köpek ve diğer evcil hayvanlara yanlarında sahipleri olmadan da seyahat hizmeti verilir. Veteriner gibi zorunlu gidilmesi gereken yerler sonrasında varış bilgisi evcil hayvan sahiplerine mutlaka verilmektedir. Hayvanların adresten alınıp, sonrasında da adrese teslim edilmesi söz konusudur. Araç şoförleri özel belgeye sahip olan, hayvan dostu kişilerdir. Firma çalışanları müşteri memnuniyetine önem veren güler yüzlü kişilerdir. Fiyat artışı gidilen mesafeye bağlı olarak değişmekte ve bu konuda standartlar bulunmaktadır. Evcil hayvanların güvenli ve rahat seyahati için pet taksi hizmetlerinden yararlanılması önerilir.