Minik Dostlarımızdan Haberler

Hayvanlara Özel Pet Taksi Hizmeti

Evcil hayvan bakımı kadar, seyahat sırasında bir yerden başka bir yere nakli de düşünülmesi gereken konular arasındadır. Zorunlu iş seyahatleri, tatiller gibi durumlarda hayvanların bir yakınının yanında ya da evcil hayvan otellerine bırakılmaları gerekmektedir. Bazı zamanlarda istemeden bırakılmak zorunda kalan evcil hayvanlar, tatil müddetince sahibini özleyecek ve travma yaşayabilecektir. Özellikle, bulundukları yerlerden başka yerlere giderken yapacakları tatil, hayvanlar için de fiziksel ve ruhsal açıdan onlara iyi gelecektir. Buradaki en önemli sorun, tatile giderken evcil hayvanların hangi araç ile seyahat edeceği olacaktır. Bu konuda evcil hayvan gereksinimlerini düşünerek hazırlanmış araç hizmetlerinden yararlanılması tavsiye edilmektedir.

Evcil Hayvanların Seyahati Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Evcil hayvanların bir yerden başka bir yere nakli sırasında dikkat edilmesi gereken unsurların başında, onların rahatı ve sağlığı ilk sırada gelecektir. Evcil hayvanlar için otobüs ve uçak gibi vasıtalarda yeteri kadar rahat bir ortam bulunmamaktadır. Özellikle, otobüs şirketlerinin pek çoğu uzak mesafeler için evcil hayvan taşımacılığına izin vermemektedir. Rahatsız olan hayvanların çıkardığı sesler, yolcuları rahatsız edecektir. Hayvanların rahat etmelerini sağlayan fiziksel koşulların hazırlanamaması, otobüs şirketlerinin evcil hayvan kabul etmemesine sebep olmaktadır. Uçaklar için de durum çok farklı değildir. Özellikle, belli bir kilonun üzerinde olan evcil hayvanlar için ayrı bölümlerde yolculuk etme imkânı tanınmıştır. Bu durum, bazı evcil hayvanlarda ruhsal sorunlara neden olabilmektedir. Onların seyahat sırasında yıpranmadan gitmeleri için her türlü önlemin alınmış olması gerekmektedir.

Hayvanlara Özel Pet Taksi Hizmeti

Pet Taksi Hizmetinin Tercih Edilmesinin Nedenleri

Pet taksi hizmetinin tercih edilmesinin pek çok haklı sebebi bulunmaktadır. Gerek sahipleri ile gerekse de yalnız başına seyahat imkânı tanıması pet taksilerin tercih edilme nedenleri arasındadır. Bu hizmeti verenler, bu konuda yeterlilik sertifikasına sahip olan kişilerdir. Evcil hayvan sahipleri, pek çok yere kendi araçları ile gitmeyi tercih ederler. Toplu ulaşım araçları ile evcil hayvanların yaşadığı seyahat sıkıntıları, hayvan sahiplerini de tedirgin etmektedir. Özel aracı olmayan ya da kendi aracı ile gitmeyi tercih etmeyenler için de hayvan sahipleri için pet taksi hizmeti öne çıkacaktır.

Pet Taksi Hizmetinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Pet taksi hizmeti almak isteyenler için belli kriterlere dikkat etmeleri önem taşımaktadır. Bu kriterler arasında araç içi temizliği, sürücü ve görevlilerin gerekli sertifikalara sahip olması gelmektedir. Kurumsal firmalardan bu hizmeti almak son derece önem taşımaktadır. Bunun en önemli nedeni, kalite standartlarına uygun olarak hizmet verilmesidir. Fiyat politikaları sabittir. Kilometreye bağlı olarak fiyat artışı bulunmaktadır. Araç içi temizliği konusunda, her taşıma sonrası yapılacak temizlik ön plandadır. Hijyen kurallarına uyulmaktadır. Araçların içi ferah ve hayvanların rahat etmeleri için her türlü düzenek oluşturulmuştur. Sahipleri olmadan seyahat eden evcil hayvanlar, güvenli bir şekilde yerine ulaştığında hizmet alan sahipleri de bilgilendirilmektedir.