Minik Dostlarımızdan Haberler

Evcil Hayvanlara Özel Pet Taksi Ücreti

Evcil hayvanların nakli sırasında hangi araçlar ile seyahat edecekleri önemli konular arasındadır. Bu konuda hizmet veren bazı kuruluşlar bulunmaktadır. Otobüs, vapur, uçak ve tren ile yapılacak seyahatler sırasında evcil hayvanların da bulunmasına pek çok firma izin vermeyecektir. Seyahatine onay veren firmalarla yapılan yolculuklarda da evcil hayvanların çok da rahat etmedikleri görülmüştür. Bunun pek çok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin başında, bu vasıtalarda evcil hayvanlara yönelik uygun fiziki koşulların bulunmamasıdır. Evcil hayvan taşımacılığında araç içi düzenin onlara uygun olarak tasarlanması son derece önemli konular arasındadır. Pet taksi ücreti hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Evcil Hayvanların Seyahat Sırasında Yaşadığı Zorluklar

Evcil hayvanları ile seyahat etmek isteyen kişilerin bazı vasıtalarda yaşadığı zorluklar, onları zorunlu olarak barınaklara ya da yakınlarının yanına bırakmayı gerekli kılar. Hâlbuki farklı yerlerde tatil yapmak evcil hayvanların da moral ve fiziksel sağlığı açısından son derece önem taşımaktadır. Evcil hayvan otellerine bırakılan hayvanlar, sahipleri gelene kadar orada kalmaya zorunludur. Uçaklarda evcil hayvanların taşınmasına müsaade edilse de belli şartlar bulunmaktadır. Sahiplerinin yanında bulunması için belli bir kilonun altında olması gerekecektir. Kilosu fazla olan hayvanlar, uçaklarda onlar için ayrılan farklı bir yerde birçok hayvan ile birlikte seyahat etmeye zorunludur. Bu durum, seyahat sonrasında bazı hayvanlarda rahatsızlık ta yaratabilecektir. Pek çok otobüs firması da evcil hayvan taşımacılığına izin vermemektedir. Yeterli koşulların sağlanamaması nedeniyle, yolcuların rahatsız olma ihtimaline karşı bu kararı verdikleri gözlemlenir.

Evcil Hayvanlara Özel Pet Taksi Ücreti

Evcil Hayvanların Seyahati İçin Önerilen Vasıtalar

Evcil hayvanların sahipleri ile birlikte tatile gitmeleri, onların en doğal hakkıdır. Bunun için sahipleri ile birlikte özel araçlarla tatile gitmeleri en uygun seçenektir. Bu özel araçlar, ev halkına ait olabildiği gibi özel pet taksiler de olabilmektedir. Bazı durumlarda kısa ya da uzun mesafeli yerlere kişisel araçlarla gitmek mümkün olmamaktadır. Böyle durumlarda önerilen, evcil hayvanlara özel pet taksilerin tercih edilmesidir. Pet taksi kuruluşları evcil hayvanların rahat etmesi için her türlü konforu düşünmüşlerdir. Bu konuda uzmanlaşmış olmaları, hayvan sahiplerinin bu hizmeti tercih etmelerinde en büyük etkendir.

Evcil Hayvanlar İçin Hizmet Veren Pet Taksiler

Evcil hayvanlar için hizmet veren pet taksiler arasında profesyonel olanlardan hizmet almak son derece önem taşımaktadır. Bu taksilerin sunduğu hizmetler arasında evcil hayvanların bulundukları adresten alınıp, seyahat sonrasında adrese bırakılması da öne çıkan hizmetlerdendir. Ayrıca, evcil hayvanların sağlığı için her türlü detay düşünülmüştür. Her evcil hayvanın nakli sonrasında araç içi dezenfekte edilmektedir. Kötü kokular bulunmamakta, ferah ve temiz bir ortamda seyahat sağlanmaktadır. Bagajlar, kafesler için uygun büyüklüktedir. Ayrıca şoförler, hayvanların rahatı için araçları uygun hızda sürecek ve son derece dikkatli davranacaktır. Özel belge ile çalışan personel kadrosu da önemli konular arasındadır. Pet taksi fiyatları da kilometre bazında artış gösterecektir. Bu bakımdan fiyat ve kalite politikalarına sadık kalarak hizmet veren firmalara yönelmek son derece önem taşımaktadır.