Minik Dostlarımızdan Haberler

 Hayvan Taşıma Araçları Standartları Nelerdir?

Araçlar Nasıl Olmalıdır?

 

Tatile giderken veya hayvanlarımızı veterinere gönderirken en büyük çekilen sıkıntı hayvanların uygun koşullarda taşımasını yapamamamızdır. Bu şartlarda hayvanların taşınması onlara oldukça büyük bir eziyet olmaktadır. Bu eziyete son verecek bir sistem uzun bir süre karşımıza çıkmamıştır. Bu durum ile ilgili Avrupa ülkeleri incelendiğinde çok hassas ve güzel bir uygulamamın orada uygulandığı görülmektedir. Bu uygulama hayvanlara özel şekilde tasarlanmış ve sadece onların ulaşımını sağlayan taksi hizmetleridir. Bu hizmetler sayesinde özel olarak hazırlanmış araçlar ile hayvanlarımın oldukça kaliteli bir yolculuk yapmaktadır.

 

Bu hizmet artım ülkemizde de sunulmaya başlanmış bir hizmettir. Bu hizmet ile hayvanlarımız bizim ile birlikte tatile gidebilecek veya veterinerlere uygun koşullarda taşımaları yapılacaktır. Bizim hayatımız içerisinde oldukça büyüm bir öneme sahip olan hayvanlarımız gerek bu konuda gerek tüm konularda her şeyin en iyilerine layıktır. Peki, bu hayvan taşıma aracı nasıl olmalı, bu araçlar ideal olması için hangi koşullara sahip olmalıdır?

 

Hayvan Taşıma Araçları Standartları Nelerdir?

 

Hayvan taşıma aracı nasıl olmalı, bu araçlar ideal olması için hangi koşullara sahip olmalıdır? Sorularına cevap verecek olursak;

 

Bu araçların düzenlemesi özem olarak yapılmalıdır. Sadece geniş bir hareket alanı olması yeterli değildir. Bu araçlar içerisinde kafesler bulunmalıdır. Bu kafesler hayvanların uygun koşullarda intikal ettirilmesi için tasarlanmalıdır. Birinci öncelik hayvanların rahat etmesidir. Bu yapılar pet nakline uygun olarak yapılmış olmaları gerekir. Bu araçlar her taşımacılık hizmetinin akabinde muhakkak dezenfekte edilmelidir. Araç içerisinde hayvanların ilgilenebileceği oyuncak ve benzeri şeylerin bulunması daha uygun olacaktır. Hayvanların yolculukları esnasında tek kullanımlık petler kullanılmalıdır.

 

Hayvan taşımacılığı oldukça hassas yapılması gereken bir iştir. Bu konuda personelin tecrübesi ve uzman olması oldukça önem arz etmektedir. Bu hayvanlar ile yolculuk boyunca ilgilenecek olan kişiler personeldir. Her hangi bir aksilik durumunda bilgi ve tecrübelerini yansıtabilecek düzeyde çalışanların bulunması gerekmektedir. Bu araçlarda bulunması gereken en önemli unsur kesinlikle uzman personeldir.

 

Araçlarda Hayvanlar Uyuşturuluyor Mu?

 

Hayvan taşımacılığı sektöründe kesinlikle hayvanların kısmen veya tamamen uyuşturulması işlemi yapılmamaktadır. Bu işlemin hayvanlara ne gibi zararlar vereceği firma tarafından bilinmektedir. En büyük hayvan severler arasında bulunan firma müşterilerden bu şekilde bir teklif gelmesi durumunda bile çok büyük bir zaruret durumu haricinde bu teklifi kesinlikle kabul etmemektedir.

 

Firma taşımacılık hizmet bedelini de oldukça düşük tutmuş bulunmaktadır. Hayvanların taşınacağı yer uzaklığına göre değiş bilen bir fiyat aralığı bulunmaktadır.