Minik Dostlarımızdan Haberler

Hasta Kediye Ne İyi Gelir?

Kediler son yıllarda insanların en çok sevdiği hayvanlar arasında yer alır. Davranışları ve görünüşleriyle insanların kalbini kazanan bu sevimli hayvanlar narin canlılardır. Böylesine narin ve kırılgan olduklarından ötürü kedilerin hasta olması oldukça olağandır. Sokakta yaşayan kediler kolay kolay hasta olmazlar.

Fakat ev kedileri hem yeterince güneş ışığı alamadığından hem de çok fazla hareket etmediklerinden ötürü sıklıkla hasta olabilirler. Böyle bir durumda ise hasta kediye ne iyi gelir sorusu büyük önem taşır. Hasta olan kediler çok fazla hareket etmek istemez ve hatta yerlerinden asla kalkmazlar. Bu nedenle kedi sahiplerinin zorla onları kaldırıp oyun oynatmaya çalışmaması gerekir.

Hasta Kediye Ne İyi Gelir?

Hasta Kedilerin Kendilerini İyi Hissetmesi İçin Yapılabilecek Şeyler

Hasta kediye ne iyi gelir sorususun en güzel cevabı aslında sıcak ve temiz bir ortamdır. Veteriner ziyaretine gidip iyileşmesi için yapılacak olan tüm şeyler uygulandıktan sonra kedinizin kendini rahat hissetmesi ve çabucak iyileşmesi için ona sıcak, yumuşak, dışarıyı seyredebileceği, karanlık ve rahat bir yatak alanı hazırlayabilirsiniz.

Bu onun motivasyonunu arttırıp kendini çok daha hızlı toparlanmasını sağlayacaktır. Hasta kediye ne iyi gelir sorusunun diğer bir cevabı ise ilgidir. Siz onu sevdiğiniz, okşadığınız taktirde kediniz kendisini rahat ve mutlu hissedecektir. Bunun yanı sıra kedi çorbası adıyla satılan ürünleri alıp sıcak bir şekilde kedinize servis edebilirsiniz. Bu da onun iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

Kedilerin Hasta Olmalarının Sebepleri Nelerdir?

Kedilerin hasta olmasının aslın pek çok sebebi bulunur. Özellikle kişiler kedilerini uzak bir mesafede taşırlarsa bu onların stres yapmasına, soğuk almasına neden olabilir. Pet taksi sayesinde rahatlıkla ve konforlu bir şekilde kedinizin taşımacılığını yaptırabilirsiniz. İstenilen saatte ve mesafede taşımacılık yapan pet taksi hizmeti pek çok kişinin işini kolaylaştırır.

Bunun yanı sıra kedilerin hasta olmasının diğer nedeni ise ortamın kirli olmasıdır. Bağışıklığı düşük olan özellikle ev kedileri kirli bir ortama girdikleri taktirde bu mikroplara yenilerek çok kolay bir şekilde hasta olabilirler. Ayrıca mevsim değişikliği, mama kalitesi, fazla tüy yutma, yanlış beslenme de kedinizin hastalanma sebepleri arasında bulunabilir.

Kedilerin Hasta Olmasının Önüne Nasıl Geçilir?

Kedilerin hasta olmasının önüne oldukça rahat bir şekilde geçebilirsiniz. Veteriner hekiminize danışarak çeşitli vitaminler, yaş mamalar ve ek gıdalar ile can dostunuzun bağışıklığını güçlendirmeniz ve hasta olmasını engellemeniz mümkündür.

Bunun yanı sıra ona çiğ et yerine pişmiş et vermeniz de sağlığına olumlu yönde etki yapacaktır. En önemlisi ise sevimli hayvanlarınızın aşılarını yaptırmanızdır. Onları vitaminlerle yalnızca bir yere kadar koruyabilirsiniz fakat aşılar tüm hayatına yönelik etki yapacağından ötürü oldukça önemlidir.