Minik Dostlarımızdan Haberler

Barınaktan Çıkan Köpeklerde Görülen Hastalıklar

Barınaktan çıkan köpeklerde görülen hastalıklar

Barınaktan çıkan köpeklerde görülen hastalıklar konusu önemlidir. Barınaktan bir köpek sahibi olmak bu hayatta yapabileceğiniz en güzel şeylerden birisidir. Oradaki her köpek ilgiye ve bakıma muhtaçtır ve sahiplendiğiniz zaman arkadaş da olabilir. Ama bu köpeklerin hem bakımı hem de eğitimi önemli problemlerdir.

Bazen uzmanlardan ve veterinerlerden yardım almak da gerekebilir. Köpek bakımı ve eğitimi konusunda uzman bir kuruma başvurmak her zaman en iyisidir. Köpek sahipleri ve köpek edinmek isteyen herkes, kurumdan imkân dahilinde yardım alabilir.

Barınaktan çıkan köpeklerde görülen hastalıklar

Barınaktaki Köpek Hastalıkları

Barınaktan çıkan köpeklerde görülen hastalıklar arasında en yaygın olanı barınak hastalığı olarak da bilinen Kennel Cough hastalığıdır. Bir virüsün neden olduğu bu hastalık barınaklarda köpeklerden köpeklere geçer. Aslında bir alt solunum yolu hastalığı olsa da ilerlediği takdirde köpeklerin solunum yollarında enfeksiyona neden olabilir. Özellikle de köpek nezlesi ile birleştiği takdirde önemli sonuçları olabilir.

Kennel Cough

Barınaktan çıkan köpeklerde görülen hastalıklar içerisinde en sık görülen Kennel Cough hastalığının belirtileri;

  • burun akıntısı,
  • kuru öksürük
  • hırıltı
  • iştahsızlık vardır.

Ayrıca bu hastalığa yakalanan köpeklerde aşırı derecede halsizlik ve keyifsizlik de görülür. Hastalığa yakalanan yavru köpekler kısa sürede müdahale edilmezse ölebilir. Bu yüzden barınaktan bir köpek aldığınızda ilk yapmanız gerekenlerden birisi veterinere götürmek ve gerekli tetkikleri yaptırmaktır.

Hasta Köpekler İçin Pet Taksi Hizmeti

Köpeğinizde hastalık olup olmadığını ve genel durumunu kontrol ettirmek için köpek bakım ve eğitim merkezlerinden birisine başvurabilirsiniz. Bu tür kurumlarda aynı zamanda pet taksi hizmeti de verilebilir. Veterinere götürmek, bir yerden bir yere götürmek için bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Özellikle kendi aracı olmayanlar ve köpeklerini bir yere götürmek isteyenler için bu hizmet oldukça faydalıdır.

pet taksi aradığınızda eğer profesyonel bir kuruma başvurmuşsanız, köpeğiniz ve sizin için gerekli donanımı ile hizmet alabilirsiniz . Bu tür evcil hayvanların taşınması ve transferi konusunda profesyonel ve deneyimli bir kurumdan yardım almak en iyisidir. Hem aracın iyi olması hem de köpeğinizin nakil işlemlerini severek ve yetkin bir şekilde yapabilecek çalışanların bulunması önemlidir.

Pet Taksi Neden Gereklidir?

Pet taksi özellikle de hayvanların bir kentten bir kente taşınması gerektiği durumlarda gerekli hale gelir. Bu tür hizmetleri veren kurumlar hangi cins ve tür olursa olsun her türlü evcil hayvanı taşıyabilir. Köpek sahibi olanlar ve olmak isteyenler deneyimli ve yetkin bir kurumdan yardım almalıdır. Köpeklerin her türlü ihtiyacı, hastalığı ve bakımı için profesyonel bir yardım almak gereklidir.