Minik Dostlarımızdan Haberler

Erenköy’de Pet taksi Hizmeti Nereden Alınır?

Evcil hayvanların seyahat sırasında bir yerden diğer bir yere nakli oldukça güç olabilmektedir. Bu konuda özel araçlarla tatile çıkmak avantajlı gibi görünse de çoğu zaman bu mümkün olamayacaktır. Böyle durumlarda pek çok hayvan sahibi, tatil müddetince evcil hayvanlarını yakınlarının yanına bırakmaktadır. Evcil hayvan sahipleri böyle zamanlarda seyahat müddetince ev dostlarından ayrı kalacaktır. Uzak yola çıkanlar için kullanılacak vasıtalar, otobüs, vapur, tren ve uçak olacaktır. Bu vasıtalarla seyahat ederken evcil hayvanlar çoğu zaman rahat edemeyecektir. Bunun birçok nedeni bulunur. Bu nedenlerin başında, hayvan dostu taşıma şirketlerinin oldukça az olmasıdır. Bu konuda firmalar, gereken önlemleri alacak yeterlilikte bulunmamaktadır.

Uzak Yol Seyahatlerinde Evcil Hayvanların Naklinde Yaşanan Sorunlar

Uzak yol seyahatlerinde evcil hayvanların nakli önem ve dikkat gerektiren konuların başında gelir. Ne yazık ki günümüzde otobüs ve uçak şirketlerinde bu konuda yeterli önlemler ve fiziksel yapı oluşturulamamıştır. Bu konuda önlem alacak kişiler, sadece hayvan sahipleri olmaktadır. Hayvanların nakli sırasında havayolları şirketleri, evcil hayvanlar için özel alanlar yapmıştır. Uçakta ayrı bir yerde seyahat etmek bazı durumlarda hayvanlarda sıkıntılar yaratabilmektedir. Kilo bakımından hafif olan hayvanlar ise sahipleri ile seyahat edebilecektir. Başka hayvanlarla seyahat etmek, kapalı ortam, bazı evcil hayvanlarda psikolojik rahatsızlıklara sebep olabilecektir. Pek çok hayvan sahibi bu nedenle toplu taşıma araçlarını tercih etmemektedir. Otobüs şirketlerinde de durum pek farklı olmamaktadır. Onları sakin tutacak, huzurlu seyahat etmelerine olanak sağlayan koşullar sunulamayacaktır.

Pet Taksi Hizmetinin Tercih Edilme Nedenleri

Pet taksi hizmeti pek çok nedenden ötürü tercih edilir. Bunlar içerisinde ilk akla geleni, evcil hayvanların rahat ve huzurlu seyahat etmesidir. Pet taksiler, diğer toplu taşıma araçları gibi kalabalık, rahatsız edici ve bunaltıcı olmayacaktır. Hayvanların rahat etmelerine olanak sağlayacak her türlü fiziki koşullar sağlanmış olacaktır. Pet taksilerin iç tasarımı, hayvanların rahat etmelerine olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Taksi şoförleri, konusunda uzman ve hayvan dostu kişilerden oluşmaktadır. Pet taksilerin trafik kurallarına riayet etmeleri, hız sınırını aşmamaları, araç içinde sarsıntı yaşanmamasına neden olacaktır. Bu da hayvanlar için güvenli ve huzurlu bir yolculuk anlamına gelecektir. Onları oyalayacak her türlü malzeme de yer almaktadır.

Pet Taksi Hizmetinde Öne Çıkan Firmalar

Pet taksi hizmetinde öne çıkan firmalar arasında Erenköy’de bulunan pet taksi hizmetimiz tercih edilebilir. Firmamız hizmetleri sadece şehir içi pet taksi hizmeti ile sınırlı kalmayıp, uzak yol için de verilebilecektir. Uzak yolda pet taksi hizmet alacak olanlar için güvenilir araçlarla seyahat etmek oldukça önem taşır. Firmamız, uzak yol taşımacılığında tecrübeli ve titiz firmalar arasındadır. Araç bakımları periyodik olarak yapılmaktadır. Pet taksilerimiz oldukça temiz ve hijyenik koşulları sağlamaktadır. Güvenilir pet taksi hizmeti için firmamızın tercih edilmesi önerilir.