Minik Dostlarımızdan Haberler

En Sağlıklı Şehirler Arası Pet Taksi Hizmetleri

En sağlıklı şehirler arası pet taksi hizmetleri; bilindiği üzere hayvan severlerin en çok dikkat ettiği noktalardan biri evcil hayvanların güvenliğidir. Bu nedenle evin birer fertleri olan sevimli dostlarımızın güvenliğini sağlayabilecek ulaştırma araçlarına ihtiyacımız vardır. Bu konuda profesyonel destek veren pet taksi firmalarından destek almak önemlidir. Çünkü her araç evcil hayvanlar için uygun değildir. Evcil hayvanları taşıyacak araçlarda ideal sıcaklığın ve güvenlik düzeyinin en iyi şekilde sağlanması gerekmektedir.

Özellikle kediler ve köpekler için araç güvenliğini önemi bir kat daha fazladır. Bunun nedeni ise kedilerin ve köpeklerin aşırı panik yapma ihtimalleridir. Bilhassa veteriner kontrollerine gidecek olan kedi ve köpekler panik yapabiliyor. Bu tür panik durumlarında öncelikle evcil hayvanların sakinleştirmesi ve daha sonra güvenli bir şekilde ulaştırılması gereken noktaya götürülmesi gerekmektedir. En sağlıklı şehirler arası pet taksi hizmetleri ise;

En Sağlıklı Şehirler Arası Pet Taksi Hizmetleri

Yurt Dışı Pet Taksi Hizmeti

Eğer sık sık yurt dışı seyahatleri yapıyorsanız ve bunun için evcil hayvanlarınızı geride bırakmak istemez iseniz o halde yurt dışı pet taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Yurt dışı taşımacılık diğer yurt içi taşımacılıklara oranla daha zor olabiliyor. Bu nedenle pet taksi hizmetini en iyi şekilde veren firmalardan destek almanız önerilir. Gidilecek olan ülkenin uzaklığı ve hava şartları da dikkate alınmalıdır. Eğer yurt dışına çıkarılacak olan evcil hayvanın sağlık durumlarına dikkat edilmez ise sevimli dostlarımızda bir takım hastalıklar meydana gelebilir. Bu gibi durumların tamamen ortanda kaldırılması için mutlaka araçlarda ısının evcil hayvanların vücut ısısına göre ayarlanması gerekir. Bunun dışında evcil hayvanların ne kadar uzaklara gideceği de taşımacılıkta son derece önemlidir. Yurt dışı evcil hayvan taşımacılığı yapılırken, mutlaka evcil hayvanların uyanık olması gerekir. Yani her hangi bir şekilde hayvanların uyutulmaması veya uyuşturma ilaçlarının kullanılmaması gerekir. Bu gibi durumlar hayvanlarda çeşitli hastalıklara ve hayvan psikolojilerinin bozulmasına neden olur. Eğer hayvanlarınızın bu gibi durumlar karşısında daha güvenli bir şekilde gidecekleri noktalara en iyi şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Özellikle yurt dışı ülkeleri uzak bir noktada ise araçların rahatlığı ve güvenliği  sağlanmalıdır.

Şehriler Arası Pet Taşımacılık Nedir?

Şehirler arası pet taşımacılık, bir şehirden bir diğer şehre evcil hayvanların nakledilmesidir. Bilindiği üzere toplu taşıma araçlarında ya da ticari taksilerde evcil hayvan taşımacılığı yapılmamaktadır. Ancak evcil hayvanların başka şehre ulaştırılması zor bir işlemdir. Çünkü hayvanlar araçlara bindirildiklerinde korkup, panik yapabiliyorlar. Bu gibi durumlarda ilk olarak havanların sağlığı düşünülmeli ve gerekli veteriner kontrollerinden geçirilmelidir. Eğer veteriner muayeneleri olumlu yönde ilerler ise o zaman evcil hayvanların nakli yapılabilir. Ama bu sırada evcil hayvanların sakinleştirilip, sağlıklarının yerinde olduğundan emin olunması gerekmektedir. Çünkü sağlığı bozulan sevimli dostlarımız için şehirler arası yolculuk yapmaları tehlikeli olabilir. Bu nedenle dikkatli olmanızda fayda vardır.