Minik Dostlarımızdan Haberler

Can Dostlarınız İçin Konforlu Ve Profesyonel Taşımacılık

Can Dostlarınız

Can Dostlarınız İçin Konforlu Ve Profesyonel Taşımacılık

 

Can dostları olanlar bilir aile bireylerinden biridir artık evcil hayvanlarımız. Ancak öyle bir an gelir ki can dostlarımızı gideceğimiz bölgeye götürmek eğer araç yoksa büyük bir sorun olabilmektedir. Taksi veya otobüslere de emanet etmek istenmeyen evcil hayvanları artık güvenli bir şekilde taşıyan pet taksiler bulunmaktadır.

 

 Pet Taksi Uygulamasının Avantajları

Pet taksi sistemi aslında aklınızda hiçbir şüphenin kalmayacağı, can dostlarınızı güvenli ve konforlu bir şekilde taşıyan sistem diyebiliriz. Hem içiniz rahat etmekte hem de evcil hayvanlarınızın bulundukları ortamın konforu bozulmamaktadır.

 

 Pet Taksi Sistemi Nasıl Uygulanmaktadır?

 

Seyahat ederken, taşınırken ya da veterinere götürürken ihtiyaç duyduğunuz pet taksi için www.sevimlipettaksi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Can dostlarınız için gerekli olan pek taksi isteğinizi telefonla bildirdikten sonra gideceğiniz yere her takside olduğu gibi taksimetre ücretlendirmesi uygulanmaktadır. Pet taksi sistemi ile kendinizi her zaman güvende hissedebilirsiniz çünkü 7/24 hizmet veren bir firmadır.

 

 Can Dostlara Konforlu Taşıma

 

En başta evcil hayvan taşımacılığında ilke; profesyonel ve işinde uzman ekip olmalıdır. Çünkü taşımacılık her türlü yapılabilir ancak evcil hayvanların huzurlu bir ortamda yolculuk yapmaları, psikolojik bir baskı hissetmemeleri çok önemlidir. Bunun için profesyonel firmalarda can dostlar, arabanın koltuklarında veya geniş kafes ortamında taşınmaktadır.

 

Maalesef günümüzde evcil hayvanları ya gideceğiniz yere bu yöntemlerle götürmeniz gerekmekte ya da siz gelinceye kadar güvenilir bir yere teslim etmeniz gerekmektedir. Ancak evcil hayvanınızı bırakıp gittiğinizde de bazı dezavantajları bulunmaktadır. Seyahatten geldikten sonra can dostunuzun psikolojisinin etkilendiğini, size karşı tavırlarında farklılık görebilmeniz muhtemel.

 

 Can Dostlara Nakil Nasıl Uygulanmaktadır?

 

Şehirler arası ya da uluslararası canlı hayvan kargo nakli artık günümüzde yapılabilmektedir. Evcil hayvanları otobüs, uçak veya herhangi şahsi bir araçla uzak mesafeye götürmek çok önemli ve zor bir süreçtir. Her can dostlar için farklı yöntem ve taktiklerle yolculuğu sağlamak gerekmektedir. En çok yapılan canlı hayvan kargo, köpek ve kedilerin taşımacılığında bile aralarında çok farklar bulunmaktadır. Köpeklerin ve kedilerin gezdirilme, dinlenme sürelerine göre ortam sağlanarak, sistem ona göre ayarlanmaktadır.

 

Can Dostların Psikolojisi Daha Önemli

 

Evcil hayvan beslemek, sorumluluk gerektirdiği kadar tabii ki bütçe olarak da bazı yükümlülükler gerektirmektedir. Ancak bütçe olarak size fazla gelen fiyatların yanında can dostunuzun psikolojisinin önemli olduğunu, ailenin onu bıraktığını yani terk ettiğini düşünmesinden önemli olmadığını belirtmekte fayda var. Çünkü evcil hayvanlar da bırakılma ve terk edilme korkuları yaşamaktadırlar.