Minik Dostlarımızdan Haberler

Türkiye’nin Her Yerine Pet Taksi Hizmeti Nasıl Alınır

Türkiye’nin Her Yerine Pet Taksi Hizmeti Nasıl Alınır

Türkiye’nin her yerine pet taksi hizmeti nasıl alınır? Esasen son zamanlarda bu soru sıklıkla sorulmaktadır. Çünkü tüm kış boyu evde kalan insanlar ve evcil hayvanlar artık baharın gelmesi ile beraber, çeşitli yerlere gezmeye gitmek isteyebiliyorlar. İnsanlar için uçak ve otobüs seferleri nerede ise her dakika boyunca mevcuttur. Ama bu ulaşım araçları evcil hayvanları kesinlikle kabul etmez. Dolayısı ile evcil hayvan sahipleri de kendileri için pet taksi hizmetleri almak isteyebilirler. Çünkü pet taksiler, hem havyanlar için dizayn edildiği için hem de tamamen hayvanların konforu ve rahatlığı düşünülerek dizayn edildiği için daha iyi bir yolculuk imkanı sağlayacaktır.  Bu nedenle Türkiye’nin her yerine pet taksi hizmeti nasıl alınır? Sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Eğer şehirler arası ve şehir içi pet taksi için hizmet almak isterseniz ilk olarak takip etmeniz gereken birkaç adım mevcuttur.

Türkiye’nin Her Yerine Pet Taksi Hizmeti Nasıl Alınır

 Pet Taksi Taşımacılığı İçin Gerekli Evraklar

İlk olarak pet taksiler evcil hayvan taşımacılığı yapmadan önce evcil hayvan sahiplerinden bir takım belgeler isteyebiliyor. Bunlar ise;

  • Hayvanların kimlik kartı,
  • Aşı kartları,
  • Veteriner bilgisinin yer aldığı kartlar,
  • Eğer hayvanda bir hastalık var ise bu hastalığa ait rapor.

Öte yandan evcil hayvan sahipleri de pet taksi hizmeti verecek olan firmadan taşımacılık ile alakalı olan belgeleri talep edebilirsiniz. Özellikle evcil hayvan nakil yapan bakıcıların burada üstlendiği görev son derece önemlidir. Hem evcil hayvanların sağlığı hem de konforu düşünülerek hareket ediliyor olması şarttır. Örneğin yolda susayan ya da karnı acıkan hayvanlar için mama ve su kapları araçların içine yerleştirilmelidir. Bu sayede artık hayvanlar da rahat bir şekilde yolculuk yapmanın tadını çıkarabilirler.

Pet Taksi  Taşımacılığı Toplu Yapılır Mı?

Pet taksi taşımacılığı  toplu yapılır mı gibi çeşitli sorular karşımıza çıkabilir. Ama pet taksi hizmetleri daha çok tek bir evcil hayvan için yapılmaktadır. Örneğin bir kediniz var ise bu kedi için ayrı bir araç bünyesinden hizmet alınır. Ayrıca farklı türdeki hayvanlar aynı araç içinde yolculuk yaptıkları takdirde birbirine zarar verebilirler ya da birbirlerinden korkup, ürkebilirler. Dolayısı ile her zaman tek hayvan olacak şekilde pet taksi hizmeti almak daha avantajlı olacaktır. Ancak bir kişinin birden fazla evcil hayvanı var ise o halde aynı anda birden fazla hayvanın aynı araç içinde taşınmasının hiçbir mahsuru olmayacaktır. Yani hayvanlar birbirlerini tanıdıkları için, birbirlerine zarar vermeyecek ve birbirlerinden korkmadan rahat bir şekilde yolculuk yapabileceklerdir. Dolayısı ile siz de pet taksi hizmeti almadan önce Türkiye’nin her yerine pet taksi hizmeti nasıl alınır gibi soruların yanıtını hizmet veren firmaya yöneltebilirsiniz. Öte yandan İstanbul Antalya’ya pet taksi hizmeti konusunda da bir görüşme sağlayabilirsiniz.