Minik Dostlarımızdan Haberler

Rahat ve Konforlu Ulaşım Hayvanların da Hakkı

Rahat ve konforlu seyahat, insanlar kadar hayvanların da hakkıdır. İş ve tatil maksadı ile seyahat edenler, evcil hayvanları bir yakınlarına ya da barınaklara bırakmak zorundadır. Evcil hayvanlarından ayrılmak istemeyenler de kendi kişisel imkanları ile taşıyacaktır. Zorunlu seyahatler dışında, tatile gidecekler için de evcil hayvanların götürülmesi onlar için de bir hava değişimi olacaktır. Bu durum da toplu taşıma araçlarının kullanılması onlar için sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Pek çok ulaşım aracında fiziki koşulların yetersizliği, hayvanlar üzerinde olumsuz etkiler doğurabilir. Kara, hava ve deniz yolu ile seyahat edenler için yeterli olanaklar bulunmamaktadır. Uçaklarda belli kilo üzerinde olan hayvanlar bir arada ayrı bir bölümde seyahat etmektedir. Bu da seyahat sonrasında bazı hayvanlarda travma yaratabilmektedir. Tüm bu olumsuz koşullar düşünüldüğünde, pet taksilerin önemi ortaya çıkmaktadır.

Pet Taksilerin Tercih Edilmesi

Pet taksilerin hayvanların bir yerden bir yere naklinde tercih edilmesinin pek çok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin başında, hayvanların rahat ve konforlu şekilde ulaşımı gelmektedir. Hayvanların güvenli şekilde seyahati de bir başka neden arasındadır. Sahipleri yanlarında olmadan seyahat eden hayvanlar, varacakları yere bu sayede güven içerisinde ulaşacaktır. Ayrıca, pet taksilerin geniş iç hacmi sayesinde hayvanların huzursuz olmalarını önleyecek her türlü konfor sunulmuş olacaktır. Pet taksilerde hayvanların oyalanmasını sağlayacak bazı oyuncaklar ve materyaller de bulunmaktadır. Temiz bir ortamın sağlanması için taksi içerisinde tek kullanımlık koruyucu bezler de bulunmaktadır. Sahipleri yanında olsun ya da olmasın bu sayede güvenli bir şekilde seyahat etmeleri sağlanmış olacaktır.

Rahat ve Konforlu Ulaşım Hayvanların da Hakkı

Evcil Hayvanların Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvanların seyahatinde dikkat edilmesi gerekenler arasında, onların temel ihtiyaçlarına uygun şartların oluşturulması gelecektir. Hayvanların sıkılmadan bunalmadan yolculuk yapması için ferah bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır. Yerleri kirletebilecekleri düşünülerek, onlara özel alt bezlerinin araçlarda serili olması gerekmektedir. Gürültülü ve kalabalık ortamlar, evcil hayvanları bunaltabilecektir. Araç şoförlerinin aracı sarsmadan kullanması da önem taşıyan konular arasındadır. Evcil hayvan sahipleri, araç içerisinde olmasa da ilgili yere güvenle vardıktan sonra bilgi mesajının verilmesi gerekir. Yakın mesafelerde bir yerden başka bir yere seyahat eden evcil hayvanların en sık gittikleri yerler arasında, veteriner kontrolleri gelecektir. Tüm bu yolculuklarda pet taksi hizmetinin alınması önerilir.

Profesyonel Pet Taksi Hizmeti Sunan Firmaların Tercih Edilmesi

Pet taksi hizmetini sunan firmalar içerisinde, profesyonel hizmet sunanlar tercih sebebi olacaktır. Bu firmalar, arandıktan kısa bir süre sonra ilgili adrese varacak ve evcil hayvanları adresten alacaktır. Sahipleri yanında olmadan seyahat edecek olan evcil hayvanlar, ilgili yere vardıkları zaman bu firmalar tarafından sahiplerine bilgi mesajı verilecektir. Mesafelere bağlı olarak fiyatları değişen pet taksiler, evcil hayvanlar için güvenilir ve rahat seyahat imkanı sunmaktadır.