Minik Dostlarımızdan Haberler

Pet Taksi Hizmetinde Müşteri Odaklı Anlayış

Pet Taksi Hizmetinde Müşteri Odaklı Anlayış

Tatil ve iş seyahatlerinde evcil hayvanların bir yerden başka bir yere nakli, oldukça zor olmaktadır. Toplu taşıma araçları ile bunu yapmak imkânsız gibidir. Bu nedenle, son dönemlerde sıkça duyduğumuz hayvan otel ve barınakları talep görmektedir. Ayrıca, aile yakınları ve akrabalar da çoğu zaman evcil hayvanların seyahat sırasında bırakıldıkları yerler arasındadır. Ev halkının tatil yaptığı dönemlerde, bu durumdan evcil hayvanların mahrum bırakılması da üzücüdür. Hava değişimi, insanlar kadar, evcil hayvanlara da ruhsal ve fiziksel açıdan iyi gelmektedir. Burada önemli olan soru, evcil hayvanların tatile giderken hangi vasıtaları kullanmasıdır? Özel aracı olanların pek çoğu, evcil hayvanlarını kişisel imkânları ile taşımaktadır. Bu imkâna sahip olmayalar ne yapacaktır?

Pet Taksi Hizmetinde Müşteri Odaklı Anlayış

Evcil Hayvanların Toplu Ulaşım Araçları İle Seyahatinde Yaşanan Zorluklar

Evcil hayvanların toplu ulaşım araçları ile taşınmasında bazı zorluklar meydana gelmektedir. Kara, demir ve deniz yolu ile giderken, ulaşım araçlarında gereken fiziki koşulların oluşturulmaması nedeni ile hayvanlar rahat bir ortamda seyahat edemeyecektir. Bu durum onların yüksek sesler çıkarması ile hem kendilerini hem de seyahat eden yolcuları rahatsız etmesine sebep olacaktır. Uçak ile seyahatlerde ise belli bir kilonun üzerinde olan evcil hayvanların taşınması belli kurallara tabiidir. Bu hayvanlar onlar için ayrılan bir bölümde, çok sayıda hayvan ile birlikte seyahat edecektir. Bu şekilde son derece rahatsız olacaklar ve yolculuk sonrasında ruhsal sorunları oluşabilecektir. Tüm bu olumsuz koşullar düşünüldüğünde pet taksi hizmeti, evcil hayvanların taşınmasında en çok talep gören vasıtalar arasındadır.

Pet Taksi Hizmetinin Tercih Edilmesinin Nedenleri

Pet taksi hizmeti kısa mesafeler için kullanıldığı gibi, talep halinde şehirlerarası mesafeler için de kullanılmaktadır. Şehirlerarası mesafelerde hayvanların sıkılmadan seyahat etmesi için her türlü özellik bulunmaktadır. Onları oyalayacak materyaller, temiz bir ortam ve araç içlerinin geniş ve ferah olması gibi.

Pet taksi hizmeti en çok kısa mesafelerde bir yerden bir yere giderken kullanılır. Ayrıca sahibi olmadan da seyahat edebilen evcil hayvanlar, güvenilir ulaşım vasıtası ile güven içerisinde ilgili yere varacaktır. Veterinere giderken de evcil hayvanların toplu taşıma araçları ile gitmesi sorun yaratacaktır. Böyle durumlar için pet taksi hizmeti tercih edilen hizmetler arasındadır.

Profesyonel Çalışan Pet Taksiler

Pet taksi hizmeti alacak olan kişiler için güven, son derece önem taşımaktadır. Müşteri memnuniyetine önem veren kurumsal firmalardan bu hizmetin alınması son derece önemlidir. Sahibi olmadan seyahat eden evcil hayvanlar için varış sonrasında firma tarafından atılacak bilgi mesajı önem taşıyan konular arasındadır. Pet taksilerin, evcil hayvanları evlerden alıp, tekrar ilgili adrese kısa sürede ve güvenilir bir şekilde bırakması da önemli hususlar arasındadır. Mesafeye bağlı olarak değişen fiyatlar ve kalite gibi unsurların, standartlar dâhilinde olması gerekir. Hijyenik koşulları sağlayan pet taksilerin, hayvanların güvenli olarak seyahat etmesindeki rolü oldukça büyüktür.