Minik Dostlarımızdan Haberler

Pet Takside Kullanılan Araçların Özellikleri

Pet takside kullanılan araçların özellikleri tamamen evcil hayvanlar için düşünülmüş olan ve onların sağlıklı bir şekilde nakil işlemlerinin yapılması için gerekli bir hizmet unsurudur. Bundan dolayı sa hu araçlarda bazı donanımların mevcut olması gerekir. Bu donanımların başında ise kafes gelmektedir. Ağaçlarım bagaj kısmında kafes bulunmakta ve bu kafesler ile hayvanların taşınması gerçekleşmektedir. Kafeslerde her tür hayvanın vakit geçirmesi için de ayrıca oyuncaklar bulunmaktadır. Bu oyuncaklar sayesinde hayvanlarınız sıkılmadan seyahat edebilmektedirler. Seyahatleri boyunca da sıkıntı yaratmamaktadırlar. Ancak bazı pet taksi firmaları hayvanları kaderine terk etmekte ve onların bakımlarına dikkat etmeden uyutarak gideceği adrese götürüp teslim etmektedirler. Buna da dikkat etmenizde fayda vardır. Gerekirse pet taksi hizmeti alacağınız firmayı seçerken özellikle verdiği hizmetlere dikkat edilmesidir.

Neden Pet Taksi?

Pet taksiler 2009 yılından itibaren faaliyete başlamıştır ve başladığı günden bu yana oldukça tercih edilme durumu artmıştır. Günümüzde özellikle evcil hayvan besleme alışkanlığı iyice artmış durumdadır. Âdeta çocuk yerine geçmiş ve insanlar evcil hayvanlarına kendi çocukları gibi bakmaktadırlar. Bundan dolayı da bakımlarına saha fazla özen göstermektedirler. Bunun sonucunda da pet taksilerin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Normal taksiler hayvan taşımacılığı yapmak istemezler ve bunu tecrübe edenler iyi bilir ki hayvanların arabalarına zarar vereceğinden korktukları için taşıma yapsa bile yol boyunca söylemedikleri kaç bırakmazlar. Bundan dolayı da taksiciler de pet taksi olayının faaliyete geçmesinden memnundurlar. Işıklarda dahi pet taksi gören diğer taksiciler memnuniyetlerini her seferde dile getirmektedirler.

Pet Takside Kullanılan Araçların Özellikleri

Ücretlendirme Konusu

Pet taksi ücretlendirme konusu da yine kilometre başı şeklinde yapılmaktadır. Yani mesafe uzaklığına göre fiyat tabii ki değişmektedir. Ücret konusunda korsan olarak piyasada bulunan taksiler de mevcuttur ancak bunlar hayvanlarınızı alelade usuller ile taşımaktadır ve özen göstermemektedirler. Bu durumlar ile karşılaşmamak için yapılması gereken en güzel şey bu işi legal yollar ile yapan ve referanslı pet taksiciler ile görüşmek olacaktır. Taksi ücretini daha az ödemek yerine kaliteli hizmet alıp biraz fazla ödemek daha iyidir.

Pet Takside Evcil Hayvan Bakımı ve Bazı Şartlar

Pet takside kullanılan araçların özellikleri evcil hayvan taşımada bazı kurallar vardır. Bunlardan birincisi aşılı olması, rutin kontrollerinin yapılmış olması ve de veteriner tarafından seyahat edebilir belgesinin olması gerekmektedir. Pet taksilerde bir de kafesler bulunmaktadır. Bu kafesler köpek ve ya kedi gibi evcil hayvanlarınızın rahat bir şekilde yolculuk yapması için oyuncaklar ile düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir. Pet taksiler aynı zamanda evcil hayranlarınızın her türlü hijyenik koşullarda taşınması için elimden geleni yapmaktadırlar. Onların mantar gibi enfeksiyona maruz kalmaması için sprey şeklinde bulunan ilaçlar sıkmaktadırlar. Aynı zamanda diğer yeme içme gibi alışkanlıklarını da karşılamaktadırlar.  Böylelikle de hayvanlarınız konfor içinde gideceği yere götürülür ve sağ salim teslim edilir.