Minik Dostlarımızdan Haberler

Pet Taksi Ne İşe Yarıyor?

Pet taksi ne işe yarıyor? Gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Evcil hayvanların bir yerden başka bir yere nakli oldukça önemli hususlar arasındadır. Seyahat sırasında pek çok evcil hayvan sahibi zorunlu sebeplerle evcil hayvanlarını, yakınlarına bırakmak zorunda kalmaktadır. Bunun pek çok sebebi bulunur. En önemli sebebi, seyahat sırasında kullanılan vasıtaların evcil hayvanları kabul etmeyişidir. Uzak mesafelerde pek çok seyahat şirketi vasıtalara evcil hayvan almamaktadır. Bunun en önemli nedeni, toplu taşıma araçlarında evcil hayvanların rahat edebileceği koşulların sağlanamayışı ve fiziki koşulların yetersiz oluşudur. Uçaklarda ise evcil hayvan kabulünün ve taşınmasının belli şartları bulunmaktadır. Belli bir kilonun üzerinde olan hayvanlar, ayrı bir bölümde farklı hayvanlarla bir arada seyahat etmek zorundadır. Bu durum, bazı hayvanlarda ruhsal açıdan seyahat sırasında sorun yaratmakta ve  fiziki rahatsızlıklara da sebep olabilmektedir.

Evcil Hayvanların Uygun Koşullarda Seyahat Etmesi

Evcil hayvanların gerek kısa mesafeli yerlerde gerekse de uzun mesafeli seyahatlerde rahat etmeleri önem taşımaktadır. Bunun için bazı kuruluşların pet taksi hizmeti tercih edilecektir. Hayvanların rahat taşınması için her zaman özel araçla seyahat mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda pet taksi hizmeti, tercih edilen seyahat vasıtaları arasındadır. Evcil hayvanlar için tercih edilen pet taksi hizmeti, onların daha rahat, huzurlu ve konforlu seyahat etmeleri için son derece önem taşımaktadır. Özellikle, veterinere götürürken pet taksi hizmetinin sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. Huzurlu seyahat eden evcil hayvanlar, rutin muayenelerinde de huzurlu ve sakin duracaktır.

Pet Taksi Ne İşe Yarıyor?

Profesyonel Kuruluşlardan Alınacak Pet Taksi Hizmeti

Pet taksi hizmetinde profesyonel kuruluşlardan alınacak hizmet son derece önem taşımaktadır. Pet taksi hizmetinde olması gereken en önemli unsur, temizlik olacaktır. Her hayvan taşımacılığı sonrasında araç içinin dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Ortamın hoş kokulu olması ve araç içinin yeterli büyüklükte olması da önerilen hususlar arasındadır. Bu konuda önceden hizmet alan kişilerin tavsiyeleri de pet taksi belirlemede etken olacaktır. Pet taksi hizmetinde araç içerisinde bulunan bagajın da yeterli büyüklükte olmasına dikkat etmek gerekir. Bu konu, kafes gibi malzemelerin konulması için önem taşımaktadır. Araç içinde pet örtülerinin de serili olması gerekmektedir.

Kurumsal ve Güvenilir Hizmet Anlayışı

Pet taksi ne işe yarıyor? Pet taksi hizmetinde kurumsal iş anlayışına sahip olan firmalardan hizmet almak son derece önem taşımaktadır. Kurumsal firmalardan hizmet alındığı takdirde, kısa süreler içerisinde araç, ilgili adreste belirlenen saatte bulunacaktır. 7/24 çalışma saatleri ile bir gün öncesinden rezervasyon yapılmalıdır. Rezervasyon yapılması, aracın temizliği ve hazırlanması için önem taşımaktadır. Araç sürücülerinin bu konuda deneyimli olması, aracı sarsmadan götürmesi de önemli konular arasındadır. Kurumsal firma çalışanları özel belgelere sahip olan ve bu konuda deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Araçların bakımları düzenli olarak yapılmış olup, güvenilir hizmet anlayışı söz konusudur. Sahipleri yanında olmadan seyahat eden evcil hayvanlar için de varış sonrası, hizmet alan kişiler bilgilendirilecektir.