Minik Dostlarımızdan Haberler

Pet Taksi İçin Gerekli Evraklar

Evcil hayvanlar artık pek çok kişi için evlerin birer üyesi hatta birer evlat gibi olmuştur. Dolayısı ile pet taksi hizmetleri alırken hayvanlarınızın güvenliği ve rahatı için tüm detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle merdiven altı olarak tabir edilen ve pet taksi taşımacılığı yapan firmalardan kesinlikle uzak durmanız ve sizler için en iyi şekilde hizmet sunan bir firmadan faydalanmanız gerekir. Pet taksi hizmeti almadan önce mutlaka kontrol etmeniz gereken bir takım detaylar vardır. Bunların en başında ise pet taksi için gerekli evraklar olarak nitelendirilebilir. Çünkü gerekli beyle sahip olan firmalar devlete hem vergi öder hem de devletin ilgili birimleri tarafından düzenli bir şekilde kontrolleri yapılır. Hal böyle olunca daha kaliteli bir şekilde hizmet almanız mümkün olacaktır. Siz de hayvanlarınızı pet nakli yapacak olan firmaya emanet etmeden önce mutlaka pet taksi için gerekli evraklar incelemeniz önerilir.

Pet Taksi İçin Gerekli Evraklar

Pet Taksi Hizmetlerinde Sözleşme Yapmanın Önemi Nedir?

Sıradan bir pet taksi hizmeti veren firmalarda çoğunlukla sözleşme gibi  detaylara yer verilmez. Ama evcil hayvanlarımızın sağlığı, güvenliği ve konforu söz konusu olduğu için mutlaka pet taksi hizmeti sağlayan firma ile bir sözleşme yapılması gerekmektedir. Bu da hizmet verecek olan firmadan istemeniz gereken evrakların başında gelir. Pet taksi hizmetinde sözleşmenin önemi nedir?

  • İlk olarak hayvanların güvenliği söz konusudur. Dolayısı ile evcil hayvanlarınızı güven içinde taşıma garantisi veren ve bununla alakalı sözleşme imzalayan bir firmadan destek almanız önerilir.
  • Sözleşme yapıldığı takdirde, hayvanlarınız size söz verildiği zaman dilimleri içinde adreslere getirilmiş olur.
  • Hayvanların yol boyunca acıkma, susama ve tuvalet gibi yaşamsal ihtiyaçlarının karşılanması da önemlidir. Dolayısı ile sözleşmede tüm bu detaylar da yer alacaktır.
  • Hayvanların can güvenliği ve araç içindeki güvenlikleri de sözleşmede yer alır. Bu nedenle kesinlikle sözleşme vermeyen bir firma ile çalışmanız önerilmez.

Pet Takside Olması Gereken Evraklar Nelerdir?

Pet taksi hizmetleri içinde olması gereken bir takım evraklar mevcuttur. Bu evrakları bulabildiğiniz firma ile çalıştığınız takdirde hem sorunsuz bir taşıma hizmeti almış olursunuz hem de sizlere sadık olan hayvanlarınız için en doğru araç hizmeti almış olursunuz. Pet taksiler için gerekli evraklar ise;

  • Taşımacılığı yapılacak olan hayvanların kimlik bilgileri,
  • Her hayvan için aşı karnesi,
  • Aksi durumlarla karşılaşmamak adına veteriner bilgileri,
  • Eğer hayvanlarınızda sağlık sorunu varsa bununla alakalı bir belge istenebilir.

Siz de en güvenli ve en iyi taşımacılık için hayvanlarınıza şefkatle yaklaşan firmadan şehirler arası hasta hayvan taşımacılığı yapan veya sağlıklı hayvan taşımacılı yapan firmadan hizmet almalısınız.  Hayvanlara saygısız ve kötü davranacak olan merdiven altı firmalardan kesinlikle uzak durmanız tavsiye edilir.