Minik Dostlarımızdan Haberler

Şehirler Arası Hasta Evcil Hayvan Taşımacılığı

Şehirler Arası Hasta Evcil Hayvan Taşımacılığı

Şehirler arası hasta evcil hayvan taşımacılığı; bilindiği üzere evcil hayvanlarımızın sağlığı ve mutluluğu ev sahipleri için son derece önemlidir. Ama bazen hayvanlarda belli başlı hastalıklara görülebilir. Bu gibi durumlarda ise evcil hayvanları hemen veteriner hekime götürmek ve hemen tedavilerine başlamak gerekir. Hayvan hastalıkları her hayvana göre farklılık gösterir. Özellikle kedi ve köpeklerde çeşitli hastalıklar görülmektedir.  Bu hastalıkların pek çoğu kısa sürede tedavi edilse de bir  çoğu zor ve zahmetli bir şekilde tedavi edilmektedir. Hal böyle olunca tedavileri daha hızlı bir şekilde yapılmalıdır.

Evcil hayvanlarda dönem dönem bulaşıcı hastalıklar da görülmektedir. Bulaşıcı hastalıklar meydana geldiğinde is evcil hayvanların dikkatli bir şekilde veteriner hekime başvurulması gerekmektedir. Ancak bu konuda araç seçimine özen göstermeniz gerekir. Çünkü tam anlamı ile hijyeni sağlanamayan araçlarda hasta hayvanların taşınması, minik dostlarımızın daha fazla hasta olmasına neden olur. Özellikle enfeksiyon kapma gibi çeşitli risklere sahip olan hayvanlar için temiz ve hijyenik araçlarla taşıma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu konuda ise işinin uzmanı olan ve profesyonel Şehirler arası hasta evcil hayvan taşımacılığı hizmeti veren firmalardan hizmet almanız gerekir.

 

Şehirler Arası Hasta Evcil Hayvan Taşımacılığı

 Şehirler Arası Köpek Nasıl Taşınır?

Şehriler arası yolculuklarda köpek veya bir başka evcil hayvanın taşınması son derece zordur. Her şeyden önce köpek veya diğer evcil hayvanlar birer canlı varlık oldukları için bu hayvanların güvenli ve rahat bir şekilde taşınması gerekir. Yani bir eşya gibi değil, her birinin birer canlı varlık olduğunun bilincinde olarak taşınması gerekmektedir. Bu yönde ise en sık sorulan sorulardan biri şehirler arası köpek nasıl taşınır? Sorusudur. Şehirler arası evcil hayvan taşımacılığında hayvanlara özel arabalar kullanılmalıdır. Bu arabalarda ise bir hayvanın ihtiyacı olabilecek tüm donanımlar yer almalıdır. Hayvanların tuvalet ihtiyaçları ve yeme içme gibi ihtiyaçları en doğru şekilde karşılanabilmelidir.

Özellikle söz konusu hasta hayvanlar olunca pet taksilere düşen görevler iki kat daha fazla artmaktadır. Dolayısı ile pet taksi hizmeti veren firmalar tüm bu konulara özen göstermelidir.

Pet taksi hizmeti veren araçlarda kesinlikle gerekli evrakların yer alması gerekir. Daha sonra ise araçların hijyeni kesinlikle yerinde olmalıdır. Özellikle hassas bir evcil hayvanınız varsa araç içi temizliğinin ne kadar yapılıp, yapılmadığına da sizin dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca araçlarda birden fazla aynı anda evcil hayvan taşıması yapılmamalıdır. Çünkü sevimli dostlarımız diğer hayvanlardan korkabilir. Bu yolculuk boyunca tüm hayvanların tedirgin ve ruhsal açıdan zorlayıcı duruma düşmelerine neden olabilir. Özellikle hasta hayvanların aynı anda tek bir araçta taşınması hayvanların sağlığı için son derece sakıncalıdır. Dolayısı ile gerek sağlıklı evcil hayvanlarınız için gerekse hasta olan hayvanlarınız için pet taksi seçerken daha özenli olmanızda fayda vardır.