Minik Dostlarımızdan Haberler

Pet Taksi Almanız İçin 3 Neden

Pet Taksi Almanız İçin 3 Neden

Pet taksi almak için çok fazla sebep bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk öne çıkan üç neden, ana hatları ile şu şekildedir:

Evcil hayvanların güven içerisinde seyahat etmesi, hayvanların rahat ve huzurlu olması, üçüncüsü de sağlıklı bir ortamda seyahatin sağlanmasıdır. Pet taksi hizmeti dışında tolu taşıma araçları ile seyahat edecek olan hayvanlar yeterli koşulların bulunması nedeni ile son derece rahatsız olabilecek ve bu durum onların sağlığını da dolaylı yoldan etkileyecektir. Ruhsal açıdan rahatsız olan evcil hayvanlar seyahat sonrasında fiziksel olarak ta rahatsızlanabilecektir. Bu durumun önüne geçmek için, hayvanlara özel seyahat araçları ile bir yerden başka bir yere nakledilmesi oldukça önem taşımaktadır.

Pet Taksi Almanız İçin 3 Neden

Hayvanların Rahat Koşullarda Seyahat Etmesi

Hayvanların toplu taşıma araçları ile seyahat etmesi, onlar için son derece güç olmaktadır. Otobüs, kara yolu ve deniz yolu ile seyahat edecek olan kişiler, hayvanlarını bu taşıtlarda rahat bir şekilde taşıyamayacaktır. Bunun en önemli nedeni, bu araçlarda hayvanlar için fiziki koşulların yetersizliğidir. Bu sebeple hayvanlar rahatsız bir ortamda seyahat ederken, çıkardığı seslerle diğer yolcuları da rahatsız edecektir. Uçak gibi taşıtlar, diğer araçlara göre daha uygun gibi görünse de belli bir kilonun üzerinde olan hayvanların seyahati bu araçlarda da zor olacaktır. Uçaklarda bu hayvanlar için yer alan ayrı bölümler bulunmakta ve orada sahiplerinden ayrı bir şekilde çok sayıda hayvan ile birlikte seyahat edecektir. Bu durum da hayvanların psikolojisini bozmakta ve bazı vakalarda fiziksel sağlığın da etkilendiği görülmektedir.

Pet Taksi Hizmetinin Önemi

İşlerinden izin alamayan ya da çeşitli sebeplerle hayvanlarının yanında olamayan evcil hayvan sahipleri, bazı durumlarda uzman bir kuruluş aramaktadır. Özellikle, rutin kontrol zamanlarında veterinere muayene olması gereken evcil hayvanlar için öne çıkan pet taksi hizmetleri, hayvan sahipleri için önemli bir hizmettir. Kurumsal çalışan pet taksiler, yanlarında sahipleri olmadan seyahat eden hayvanları ilgili yere ulaştırdıktan sonra, mutlaka bilgilendirme mesajı verecektir. Ayrıca, kısa mesafeli yerlere hizmet sunan pet taksiler, talep halinde uzak mesafeli hayvan taşımacılığı da yapacaktır. Zamanı olmayan ve evcil hayvanlarının yanında olamadıkları anlarda en güvenilir hizmeti, pet taksiler verecektir.

Pet Taksilerde Hayvanların Rahat Seyahati

Pet taksilerde hayvanlar son derece rahat bir şekilde seyahat edecektir. Pet taksilerin fiziksel koşulları, hayvanları mutlu edecek şekilde ayarlanmıştır. Ferah iç yapısı olan taksilerde, her hayvan taşımacılığı sonrasında araç içi dezenfekte edilmektedir. Onları mutlu edecek her türlü materyal yer almaktadır. Araç şoförleri özel belge sahibi kişiler olup, aracı sarsmadan sürmektedir. İster kısa isterse de uzun mesafeli yerler olsun, pet taksi şoförleri en dikkatli şekilde hayvanların naklini sağlayacaktır. Pet taksi ücretleri de mesafeye bağlı olarak artış gösterecektir. Güvenilir kuruluşlardan alınacak pet taksi hizmetinin önemi son derece büyüktür.

Formun Üstü

Formun Altı