Minik Dostlarımızdan Haberler

Kuş Ve Kümes Hayvancılığı Taşıma

Kuş Ve Kafes Hayvancılığı Taşıma

Her evcil hayvan sahibi kişinin kimiz zaman gerekçesi ne olursa olsun taşımacılık sektörüne ihtiyacı olur. Kuş ve kafes hayvancılığı taşıma işlemi oldukça hassaslık gösterilmesi gereken önemli bir konudur. Özellikle şehir dışı kuş ve kafes hayvanlarının taşınmasında gerekil koşullar ve imkânlar oluşturulması gerekir. Hassas ve bir o kadar da narin canlılar olan kuşlar ve kafes hayvanları nakliyesi sırasında onlar için özel tasarlanmış kafeslerde tutularak zarar görmeleri en aza indirgenmelidir. Sağlıklı koşullarda ve güvenilir bir şekilde bir taşıma gerçekleştirmek için hava koşulları, taşınacak olan aracın uygunluğu ve taşıma işini gerçekleştirecek personelin bilgisi işinde uzman kişiler olması oldukça önem arz eder.

Kuş ve Kümes Hayvancılığı Taşımasında Gerekli Koşullar Nelerdir?

Yönetmenlik gereğince canlı hayvanların nakilleri sırasında özellikle kuş ve kafes hayvancılığında hayvanın refahına uygun olarak korunması gereken usul ve esaslar, taşıyacak olan aracın teknik ve sağlığa uygun şartları, sürücünün ve bakıcılık yapacak olan kişilerin yeterlilik belgesi ilk öncelikli aranan şartlardır. Hayvan taşımacılığı için kullanılacak olan aracın onay belgesi bulundurması, denetimli bir araç olması gerekir.

Özellikle kuş ve Kümes hayvancılığı taşıma hizmetinde veteriner kontrolleri düzenli yapılmış, canlıların her türlü bilgilerini içerdiği kimlik kartlarının bulunması gereklidir. Aranan tüm koşul ve gerekli belgelerin tamamlanması ile kuş ve kafesli hayvan taşımacılığı yapılır. Sorumluluk bilincinde bu işi gerçekleştirecek ekipmanlara sahip firmaların yapacağı hizmetlerden faydalanmak mümkündür.

Günümüz koşullarında hayvan hakları ve sağlığı toplum tarafından oldukça önemsenen bir gerçektir. Bu konuda yapılacak olan ufak bir hata ile kuş ve kafes hayvanlarının toplu ölümüne sebebiyet vereceğinden uygun koşulların oluşturularak kuş ve Kümes hayvan taşımacılığı hizmeti verilmesi oldukça önem arz eder.

Güvenli Hizmet Veren Firmalar Tercih Sebebi

Kimi insan zevk için, kimi insan da gelir amaçlı kuş ve kafes hayvancılığına ilgi duyar. Bazı gerekli durumlardan kuş ya da kafesli hayvanlarınızın taşınması gerekir. Bu gibi durumlarda bu işi sadece iş olarak gören taşımacılık firmaları yerine, sahip olduğunuz canlıların huzuru ve konforunu sağlamasını bilen uzman personeller tarafından yapılmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde ciddi problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Kuş ve Kümes hayvancılığı taşıma hizmetinde özel olarak imal edilen kafeslerden faydalanmak gerekir. Bu canlıların ulaşım esnasında zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir. Bu sebeplerden ötürü işinde uzman ve kaliteli hizmet veren firmaları tercih etmek önceliğiniz olmalıdır.

Kuş ve kafes hayvanlarının taşınması temel güvenlik ve hijyen kuralları gerektirir. Canlıların taşınması esnasında herhangi bir bakteriden kaynaklı hastalık kapmaması için taşımacılığı gerçekleştiren firmanın hijyen şartlarını yerine getirmesi gerekli bir konudur. Kuş ve Kümes hayvancılığı taşıma hizmeti sırasında bu hassas canlıların yaralanmaması da oldukça önemlidir. Bu hizmeti aldığınız firmanın sorumluluk bilincine sahip uzman kişiler olmasına özen göstermelidir. Kaliteli ve güvenilir hizmet için kuş ve kafes taşımacılığı yapan firmalarla iletişime geçebilirsiniz.