Minik Dostlarımızdan Haberler

Kedi Ve Köpek Aynı Evde Yaşar Mı?

Kedi Ve Köpek Aynı Evde Yaşar Mı?

İnsanların en çok istediği ve sevdiği şeylerden biri olan evde kedi ve köpek beslemek, birbiriyle beraber yaşaması neden olmasın diye akıllar da soru işareti bırakmıştır. Günümüz de, evde beslenen muhabbet kuşu ve Japon balığı gibi olan petshop hayvanları günümüzden bugüne en çok evlerde olan hayvanlardır. Ama kedi ve köpek bir arada yaşar mı aynı evde? Sorusuna değinecek olursak, uygun yetişme koşullarında her ikisinin de çok iyi dost olabileceklerini söylemek mümkündür.

Kedi Ve Köpek Aynı Evde Yaşar Mı?

Kedilerin ve Köpeklerin Karakteristik Özellikleri

Köpek ev halkını ve evini koruyan cinstendir. Sahibine sadıktır ve bağlı bir hayvandır. Gerekli banyosu ve aşılaması yapıldıktan sonra sorun maruz etmez. Kedi ise, evin içinde pinekleyen gezen türdendir. Tüyleri konusunda gerekli aşılama ve bakıma ihtiyaç duyar. Ama biliriz ki her iki hayvanda günümüze kadar olan gerçeği kapatamaz. Çünkü ikisi de birbirinden asla hoşlanmazlar sevmezler. Bu durumu güzel hale getirmek bizlere düşüyor. Her iki hayvanın, yavruyken alınıp beraber büyütülmesi durumunda ikisini de birbirine yabancılık çekmeyecek ve kardeş misali büyümelerini sağlarsak büyüdüklerinde birbirlerine alışmış iki hayvan olacaklardır.

Kedi ve Köpeğin Aynı Evde Yaşaması İçin Neler Yapılabilir?

Önemli olan yavru iken sürekli yan yana koyup birbirilerini tanımaları, sevmeleridir. Kediler ile iyi bağ kurabilen köpek cinsleri vardır. Kedinizle iyi bağ kuran iyi anlaşabilen bir cinste köpek almalısınız. Aksi takdirde işiniz zorlaşır. İkisinin de, evdeki yerleri oyun alanları ve yuvaları ayrı olmalıdır. Çünkü bu yuvalar onların yaşam alanıdır. Oyuncak seçiminiz onların sevdiği şekilde olursa eve ve size sahipliği artacaktır. Arada kedi ve köpeğin oyuncaklarını değiştirin ki, birbirlerinin kokusuna alışırlarsa birbirlerine yabancılık çekmezler. Böylelikle beraber bile oyuncakları zaman içersinde oynayacaklardır. Her ihtimale karşı köpeğin tasmasını alın evde bulundurun. Kedi ile aynı evde yaşaması için bazı hırçın durumlarda köpeğin buna ihtiyaç bulabileceksiniz. Kediniz köpeğinize yaklaştığı zaman veya yaklaşacağı zaman, mutlaka tasmayı takın. Birbirleriyle iletişim kurmaya, birbirlerine yakınlık samimiyeti başlamış olduğunu göreceksiniz. Muhakkak tasmasız olmamalı ve yanınız da bulundurun köpeğinizi. Ev kokusuna alıştıkları zaman her şey gün geçtikçe rayına oturacaktır. Sizin iletişiminiz bile onlar için çok önem taşır. Bağınızı iyi tuttuğunuz sürece sizi dinleyeceklerdir. Zaman içerisinde kedi ve köpek birbirine alıştığı zaman, aynı alanda rahatça hareket edebilecekler. Zor bir süreç olsa da, zamanla bu gerçekleşecektir. Oyun alanlarını birbiriyle paylaşmayı başaracaklardır ve evin içinde rahatça dolaşabileceklerdir özgürce. Çünkü birbirleriyle artık güçlü bağ kurmuşlardır.

Kedilere En İyi Uyum Sağlayan Köpek Cinsi

En uysal, en şirin ve en tatlı cinslerden biri olan goldenlar seçim için en ideal köpek cinsidir. Yumuşak tüyleri ve anlayışlı akıllı köpek cinslerinden biridir goldenlar. Kedinizin ve köpeğinizin birbirleriyle iyi anlaştığı zaman onları artık evin içinde baş başa bırakabilirsiniz. Herhangi bir durumda müdahale etmek istediğiniz de, onları izlemekten vazgeçmeyin. Ne kadar dikkat ederseniz o kadar onlar için iyi olur. Bunu başarabildiyseniz artık eviniz de kedi ve köpek besleyebilirsiniz.