Minik Dostlarımızdan Haberler

Kedi Taşımacılığında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kartal Pet Taksi ve Nakli

Kedi taşımacılığında nelere dikkat edilmeli? Kedisi olanların seyahat öncesi en çok sorduğu soruların başında gelir. Kediler, göründüğünün aksine son derece özgürlüklerine düşkün olan hayvanlardır. Evcil olmakla birlikte, evde tüm düzeni değiştirebilecek ve sahibine her şeyi yaptırabilecek sevimliliktedir. Ayrıca, kısa aralıklarla sık uyumaları, rahatlarına düşkün olmaları da bir diğer özellikleridir. Temiz ortamlarda yaşamayı sevmeleri, konforlarına düşkün olmaları da kedilerin başka özellikleridir. İstemedikleri takdirde zorla hiçbir şeyi yapmayan bu hayvanlar son derece kişiliklidir. Zorunlu nedenlerle, sahiplerinden ayrı seyahat etmeleri söz konusu olduğunda da gereken konforun seyahat süresince sunulması rahat ve huzurlu bir yolculuk için son derece önem taşır.

Kedi Taşımacılığında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedilerin Seyahatinde Önerilecek Vasıtalar

Kedi taşımacılığında nelere dikkat edilmeli? Kedilerin sahiplerinin özel araçları dışında seyahat etmeleri de söz konusudur. Bunlar arasında akla toplu ulaşım araçları da gelmektedir. Toplu ulaşım araçları, evcil hayvanlar için uygun koşulları sunmayacaktır. Özellikle, otobüs, tren ve gemi gibi vasıtalarda gereken fiziki koşullar tesis edilemediğinden kedi gibi evcil hayvanların rahatsız olması söz konusudur. Kafes içerisinde rahatsız olan hayvanların çıkardıkları sesler de yolculuk yapan insanları rahatsız edecektir. Her şeyden önemlisi de kedilerin bu sıkıntılı seyahat süreci sonrasında depresyona girmesi söz konusu olacaktır. Uçaklarda ise biraz daha uygun koşullar söz konusu olsa bile orada da her durumda sahibinin yanında seyahat edememe durumu bulunur. Belli bir ağırlığın üzerindeki kedi gibi evcil hayvanlar, uçaklarda diğer hayvanların da olduğu ayrı bir bölümde seyahat edecektir. Bu seyahat sonrasında sıkılan kediler, bunalıma girebilecek ve sonrasında fiziki olarak ta rahatsızlanma riskini yaşayacaklardır. Bu nedenle, son dönemlerde hızla yaygınlaşan pet taksilerden hizmet alınması önerilir.

Pet Taksilerin Evcil Hayvan Taşımaya Uygunluğu

Kedi taşımacılığında nelere dikkat edilmeli? Kedi taşımacılığında önerilen pet taksi hizmetlerinden yararlanılmasıdır. Kısa mesafeli olduğu kadar, uzun mesafeli taşımacılık hizmeti de sunan pet taksiler son derece güvenilir araçlardır. Pet taksilerin içerisinde hayvanların ebatlarına ve cinslerine uygun olan kafesler bulunur. Bu nedenle, evlerden kafes getirmeye gerek yoktur. En oyuncu evcil hayvanlardan olan kediler için de kafes içerisinde sıkılmalarını önlemek için oyuncaklar bulunur. Oyuncaklarla oynayan kediler yol boyunca huzurlu bir şekilde seyahat edeceklerdir.

Güvenilir Pet Taksiler

Kurumsal ve deneyimli olan pet taksilerden hizmet alınması önerilir. Kurumsal pet taksileri telefonla çağırmak mümkündür. Yanlarında sahipleri olmadan da seyahat edecek olan kediler, ulaşmaları gereken yere vardıklarında pet taksi görevlileri tarafından sahiplerini bilgilendirirler. Bu sayede, veteriner gibi yerlere yanlarında sahipleri olmadan da rahatlıkla gidebilirler. Talep halinde şehir dışına da seyahat edecek olan pet taksilerde fiyatlar, mesafeye göre değişmektedir. Kurumsal çalışan pet taksiler, hijyene önem verirler. Alt bezleri serili olan kafeslerde hijyenik koşullarda seyahat ederler.