Minik Dostlarımızdan Haberler

İstanbul Eskişehir Pet Taksi Hizmeti Var Mı?

İstanbul Eskişehir pet taksi hizmeti var mı? İstanbul ve Eskişehir, ülkemizin en büyük  ve en kalabalık şehirler arasında yer alır. Bu gibi büyük ve kalabalık şehirlerde aranan hizmetlerden biri de pet taksi hizmetleridir. Çünkü evcil hayvanların taşımacılığı esasen göründüğü kadar kolay değildir. İlk olarak evcil hayvanların taşınacağı araçların özelliklerine dikkat edilmelidir. Çünkü sevimli dostlarımızın yol boyunca rahatı ve güvenliği hayvan sahipleri için en önemli kuralların başında gelir. Hal böyle olunca her araca ve her firmaya evcil hayvanların teslimi yapılmamalıdır.

Pet taksi taşıma hizmeti veren firmalardan destek almak istediğinizde aracın tüm rutin kontrollerinin yapılıp, yapılmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bu yolda karşılaşılabilecek kaza ve diğer aksaklıkların önüne geçmek için en önemli kurallardan biridir. Özellikle uzun mesafeli yolculuklarda ve kalabalık şehirlere olan yolculuklarda çok önemli detaylar arasında yer alır.

İstanbul Eskişehir Pet Taksi Hizmeti Var Mı?

Şehirler Arası Pet Taksi Hizmetlerinde Hijyenin Önemi

Eğer evcil hayvanlarınız için pet taksi hizmeti alacaksanız, mutlaka aracın temizliğine ve hijyenine dikkat etmeniz gerekiyor. Burada örnek verecek olursak, örneğin köpeğinizin naklini yapmak istediğinizde eğer araç içinde kedi kokusu veya farklı bir hayvanın kokusu kalmış olursa bu durum yolculuk boyunca köpeğinizin huzursuz olmasına neden olur. Aynı şekilde kedi nakli yapılacak olursa eğer araç içinde köpek kokusu varsa uzun bir yol boyunca kediniz tedirgin ve mutsuz olacaktır.

Öte yandan şehirler arası pet taksi hizmeti alacağınız zaman araçların güvenlik sistemlerine de dikkat etmeniz şarttır. Örneğin camı açık bir pet taksi ile yolculuk yapacak olan evcil hayvanların yolda açık camdan atlama ve kaçma ihtimalleri de fazladır. Dolayısı ile her zaman pet taksi  güvenliğine ve  hijyenine ekstra özen göstermeniz gerekir. Aynı zamanda bazı araçlarda araç içi kameralar da mevcuttur. Eğer isterseniz, evcil hayvanlarınızın taşınması sırasında hayvanlarınızı kamera sistemleri ile görüntüleyebilirsiniz. Bu da size güven ve rahatlık hissi verecektir.

Pet Taksi Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Eskişehir pet taksi hizmeti var mı? Bu gibi sorular evcil hayvan sahipleri tarafından çok sık bir şekilde sorulmaktadır. Evcil hayvan taşımacılığı için her firma kendi sunduğu hizmetlere göre fiyat politikası belirler. Örneğin eğer hayvanlarınız için sigorta yapmak isterseniz, normal taşımacılığa göre fiyatlar daha yüksek olabilir. Ayrıca taşınacak hayvanların sayısı ve cinsi de fiyatları etkilemektedir. Dolayısı ile ilk olarak pet taksi hizmeti veren firma ile bir ön görüşme sağlayarak fiyatlar hakkında daha detaylı ve daha kapsamlı bilgiler alabilirsiniz. Şehirler arası yolculuklar şehir içi yolculuklara göre daha yüksek fiyatlıdır. Eğer yurt dışı pet taksi hizmeti alacaksanız, yolculuk boyunca hayvanlara sunulan hizmetler ve ülkenin uzaklığı baz alınır.