Minik Dostlarımızdan Haberler

İstanbul Ankara Pet Taksi Hizmeti

İstanbul Ankara Pet Taksi

İstanbul Ankara pet taksi hizmeti; Evcil hayvanlarımız artık aileden biri olduğu için özenli bir şekilde bakımlarının yapılması gerekir. Evcil hayvanların sağlıklı ve mutlu olması için ev sahipleri üstüne düşen görevleri yerine getirmelidir. Özellikle pandemi sürecinde  yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeni ile hem ev sahipleri hem de evde bulunan sevimli dostlarımız sürekli evde kaldığı için psikolojik olarak kötü yönden etkilenmişlerdir. Bu nedenle pek çok kişi bulunduğu yerden uzaklaşmak isteyebilir. Ama pek çok otobüs ve uçak firmaları araçlarına evcil hayvanları almak istemeyebilirler. Burada da pet taksilere yönelme meydana gelmiştir.

Pet Taksi Nedir?

Pet taksi evcil hayvanların bir yerden diğer yere taşınmasını sağlayan ulaşım araçlarıdır. Bu araçlar sayesinde evcil hayvanlarımız gidecekleri noktaya güvenle ulaşım sağlayabilirler. Özellikle kalabalık şehirlerden farklı bir şehre gidecek olan hayvanlarda korku ve kaygı problemleri gözlemlenebilir. Bu gibi durumlarda ise hayvanları korkutmayacak yöntemler tercih edilmelidir. Sıradan araçlar yerine veteriner hizmeti veren ve sevimli dostlarımıza daha saygılı ve sevgili şekilde yaklaşacak firmalardan destek almanız önerilir. Burada hayvanların sağlığı da kesinlikle göz önünde tutulmalıdır. Yani pet taksi seçerken bazı konulara ekstra özen göstermenizde fayda vardır. Peki bu konular nelerdir?

  • Öncelikle pet taksi seçimi yaparken, kesinlikle hayvanların psikolojisini göz önünde bulunduran firmaları tercih etmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse İstanbul Ankara pet taksi taşımacılığı yapacak olan firmada hayvanların sakinleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü bazı hayvanlar ilk kez yolculuk yapıyor olabilir. Bu da yol boyunca miyavlama, havlama ya da kuşlarda ötme gibi durumları ortaya çıkaracaktır. Yolculuk sırasında hayvanların dilinden anlayan uzman kişiler eşlik etmelidir.
  • Pet taksilerde hijyene özen gösterilmelidir. Çünkü evcil hayvanlarda çeşitli bulaşıcı hastalıklar meydana gelebilir. Bu bulaşıcı hastalıkların diğer hayvanlara geçmesini önlemek adına mutlaka araçlarda gerekli hijyenin ve temizliğin sağlanmasında fayda vardır.
  • Pet taksi seçerken hayvanların sağlığına da özen göstermeniz gerekir. Bu nedenle sağlıklı hayvanlar için farklı araçlar kullanılmalı, hasta hayvanlar için ise farklı araçlar kullanılmalıdır. U sayede hayvanların tüm sağlıkları dikkate alınmış olur.
  • Bazı evcil hayvanlar korktukları için saldırgan olabiliyor. Bu gibi durumlarda hayvanlarınıza şiddet göstermeyecek ve şefkatli davranabilecek firmaları tercih etmenizde fayda vardır. Hayvanların korkusunu tetikleyen kişilerden uzak durmanız gerekir.
  • Bazı evcil hayvanlar yolculuk sırasında sürekli uyumak ister. Ama bu durum hayvanların hem sağlını hem de psikolojisini kötü yönde etkiler. Özellikle İstanbul Ankara pet taksi hizmeti taşımacılığı yapan firmalar bu konulara ekstra özen göstermelidir. Çünkü Ankara ve İstanbul arası uzun yol olduğu için hayvanlar daha dikkatli götürülmelidir.

Siz de bu gibi durumlara dikkat ederek sevimli dostlarınızı güvenli bir şekilde taşıma yapacak firmalardan destek almanız gerekir