Minik Dostlarımızdan Haberler

Pet Taksi Nedir?

Pet Taksi Nedir?

Can dostlar olan hayvanlar insanların hayatları içerisine girdiğinde kişi için kendine bakmayı öğrenmek, huzurlu olmak, etrafına sevgi ve saygı kazandırmak ve her şeyden önce rahatlamanın getirdiği olumluluğu öğrenir. Bir hayvana bakmak duygusal bir bağa hazır olmak demektir. Duygusal bir bağ içerisine giren kişi önce kendinde yenilenmelere açık olur ardından da hayatındaki hayvana dört dörtlük bakmak zorundadır. Bir seyahate gitme durumunda, dışarı çıkmak durumlarında evdeki hayvanın ihtiyaçları da devam ettiğinden bakım zorunluluğu devam eder. Evcil hayvan taksisi bu noktada devreye girmektedir.

Can Dostlar İçin Taksi Hizmeti 

Can dostlar için taksicilik sektöründe başlatılan yeni bir hizmet olan evcil hayvan taksisi ile güzel, rahat ve güvenli bir alternatif sunulur. Mesela köpeğin veterinere gitme durumu  oluşabilir, normal toplu taşıma araçlarında bu mümkün olmadığından hayvan taksileri tercihte yüksek oranlardadır. Pet taksi adı altında olan taksiler ile 7/24 istenilen yere evcil hayvanlar götürülebilmektedir.

 Pet taksi araçlarında aslında en önemli özellik temiz olmasıdır. Arabaların her zaman içinin temizliği, mantar ya da bakteri oluşumunun engellenmesi için özel spreyler kullanılması can dostlar için önemli bir detaydır. Bagaj kısımları da onlar için özel olarak yumuşak dokulu bir halı ile hazırdır. Bir yolculuk esnasında hem rahat hem de huzurlu olabilmektedirler. Evcil hayvan sahibi olan kişiler için diledikleri zaman pet taksi çağırarak istenilen yere zorlanmadan sıkılmadan stres olmadan bir hizmet alabilmektedirler.

Evcil Hayvan Taşımacılığında Gerekli Belgeler

Evcil hayvan taşımacılığı hizmeti alınırken, sağlıklı nakillerin olabilmesi için hayvanla ilgili bazı bilgilere ve belgelere ihtiyaç vardır. Bunlar aşı karnesi, veterinerine ait bilgileri, hayvanın varsa sağlık sorunları, kullandıkları mama ya da ilaçlar önemli unsurlardır.

Evcil hayvan sahibi kişiler sorumluluğunu aldıkları hayvanları deyim yerindeyse çocuklarından farklı görmezler. Onlar için en iyi şekilde bakımın nasıl olması gerektiği hakkında tüm yöntemleri denerler, araştırırlar. Çünkü net amaç o minik dostların mutluluk ve huzur içinde olmalarıdır. Özellikle şehir dışına gidilecek durumlarda dört dörtlük bakım şarttır. Taksi hizmetleri dâhilinde olan dostlar istenilen noktadan gidilecek noktaya kadar işinde profesyonel kişilerce gerek ilgi ve bakımları yapılır. Evcil hayvanların bu konfora ihtiyaçları vardır. Hizmet dâhilinde olan evcil hayvanlar nakil boyunca gerekli özen ve itina ile yolculuk yaparlar. Şehir dışı ya da şehirlerarası hizmet alma şansına sahip olan evcil hayvanlar için bu hizmet evcil hayvan sahibi için rahatlatıcı bir unsurdur.

Pet Taksi Sadece Taşımacılık Mıdır?

Pet taksi sadece taşımacılık değil aynı zamanda bir yol arkadaşıdır. Bu taşıma platformu içerisinde iken, yol boyunca hayvanın huzurlu ve güvende hissetmesi ve en önemlisi korkmadan yola devam edebilmesi için önemlidir. Bu da uzman bir ekiple olabilir.

Evin can dostları olan hayvanların bir yerden bir yere adres teslimatlarında yol arkadaşlığı adı altında olan pet taksicilik hizmetinde mutluluk kavramı olmazsa olmazdır. Gece ya da gündüz konforlu taşıma da hizmetlerimiz arasında olduğundan sitemizden gerek bilgi gerekse evcil hayvanınız için hizmet alabilirsiniz.