Minik Dostlarımızdan Haberler

Pet Taksi Mersin

Pet Taksi Mersin

Pet taksi hizmetleri sayesinde pek çok evcil hayvan sahibi olan kişiler artık hayvanları için güvenli bir yolculuk imkanı bulabiliyor. Özellikle hayvanlarınız için şehirler arası yolculuk gibi bir durum söz konusu ise pet taksiler sayesinde evcil hayvanlarınızın taşımacılığını rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle en gelişmiş illerimizden biri olan Pet taksi mersin, gibi hizmetler her geçen gün gelişerek artmaktadır. Hal böyle olunca sizlerde evcil dostlarınızı tatile giderken, akraba ziyaretlerine giderken ve hatta gezmeye giderken rahatlıkla yanınızda götürebilirsiniz. Pet taksi mersin içi değil, daha pek çok ilimiz için evcil hayvan taşıma işlemeleri yapmaktadır. Söz konusu sevimli hayvanlar olunca mutlaka onların sağlıkları ve konforları da düşünülerek hizmetler sunulur. Eğer hayvanlarınız için güvenli bir taşımacılık istiyorsanız mutlaka hem araç konusunda hem hayvan bakımı konusunda sizlere deneyimli ve tecrübeli ekibi ile hizmet veren firmayı tercih etmeniz gerekir.

Pet Taksi Mersin

Pet Taksiler Her Türden Hayvanları Kabul Eder Mi?

Pet taksi hizmetleri her zaman evcil hayvan taşımacılığı yapar. Yani evinizde beslemiş olduğunuz hayvanın cinsine ve türüne bakılmaksızın gerekli nakiller gerçekleştirilir. Ancak pet taksi hizmeti almak istediğinizde mutlaka sizlere destek olacak firmanın araçlarını kontrol etmeniz tavsiye edilir. Çünkü hayvanlarda görülen bazı hastalıklar bulaşıcı olabiliyor. Bu nedenle sizin evcil hayvanınızdan önce taşınmış olan hayvanın ardından gerekli dezenfektan işlemlerinin araç içinde mutlaka yapılması şarttır. Ayrıca bulaşıcı hastalıların yanında bazı evcil dostlarımızın üzerinde bakteri, pire ve mayt gibi mikroorganizmalar olabilir. Bu gibi durumlarda da taşıma yapıldıktan sonra araçlarda iyi bir temizlik yapılmalıdır. Ancak bu sayede can dostlarınızın sağlığını koruma altına almış olacaksınız.

Pet taksilerde taşınan hayvanlar ise genelde;

Kediler; bilindiği üzere kedinler evlerin neşe kaynağıdır. Ama en ufak bir yer değişikliği söz konusu olduğunda kedilerde tedirginlikle mutlaka yaşanan durumların başında gelir. Bu nedenle kediler yolculukları boyuna miyavlama, tırmalama ve ısırma tepkilerini gösterebilir. Bu gibi durumlarda ise pet nakli yapacak olan görevlilerin kedileri sakinleştirmesi ve onlara kendilerini güvende hissettirmeleri şarttır. Dolayısı ile pet taksi hizmeti sunan kişilerin, tüm bu konular hakkında bilgi ve tecrübeye sahip olmaları şarttır.

Köpekler; köpekler artık insanların en sadık dostlarından biridir. Ancak sahiplerinden ayrılan köpekler iç güdüsel olarak uluma ve havlama gibi tepkiler gösterir. Ayrıca köpekler yolculuk yapmayı da çok sever. Özellikle başlarını araçların camlarından çıkarmaya gayret edebilirler. Ama bu gibi durumlarda olası kazalar söz konusu  olacağı için pet taksi hizmeti sunan araçlar kediler ve köpekler için özel bir iç dizayna sahip olmalıdır. Yani araçların arka kısımların kafesler yer almalı ve araçların pencereleri kapalı kalmalıdır.

Kuşlar; en hassas canlılardan biri olan kuşların taşımacılığı daha kolaydır. Ama burada da pet taksi hizmeti alacak olan kişiler, kuşların güvenliği için her detaya dikkat etmelidir.