Minik Dostlarımızdan Haberler

Pet Taksi Hizmeti Neleri Kapsıyor

Pet Taksi Hizmeti Neleri Kapsıyor

Pet taksi, evcil hayvanlarınızın bir yerden bir yere götürülmesi amacı ile hizmet vermekte olan taksi hizmetidir. Tabii ki evcil hayvanlarınızı seyahat edeceğiniz yere yanınızda götürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir pet taksi ile irtibata geçmek olacaktır. Pet taksi araçları her tür evcil hayvan için dizayn edilmiş olan taşıtlardan oluşmaktadır ve bu anlamda hayvanlarınızın konforlu bir şekilde seyahat etmesi sağlanmaktadır. Pet taksilerde uzak mesafeler için dahi hizmet verilmektedir. Yani mesafe far etmeksizin maksimum 24 saatte evcil hayvanınızı adresten alıp, gideceği adrese aldığı gibi güven içinde teslim etmektedirler. Ayrıca bu pet taksi uygulamalarında toplu şekilde bir taşıma yöntemine kesinlikle müsaade edilmemektedir.

Taşımada Önemli Konular

Evcil hayvan taşımada  çok önemli konu bulunmaktadır. Bu konuların başında evcil hayvanlarınızın hiç bir şekilde sakinleştirici bir ilaç uygulanmadan taşınması gelmektedir. Çünkü birçok pet taksi, taşıma esnasında hayvanlar ile sıkıntı yaşamamak için direk sakinleştirici vermekte ve bu şekilde taşımaktadır. Ancak bu ilaçlar evcil hayvanlara zarar vermekte ve onların ileride sağlığını tehdit eden unsurlar içermektedir. Böylelikle de hayvanlarınızın sağlığı tehdit altında olmaktadır. Bir de önemli bir konu ise onların yeme içme ve diğer tuvalet ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Bunun için ise bu taksiler de her türlü imkân bulunmakta ve onlar hiç bir şekilde mağdur edilmemektedir. Ayrıca altlarına da ihtiyaç giderdiklerinde kötü bir görünüm oluşturmaması için gerekli sıvı geçirmez materyaller serilmektedir.

Pet Taksi Hizmeti Neleri Kapsıyor

Pet Taksi İhtiyacı Gerektiren Durumlar

Pet taksilere evcil hayvan besleyenler her zaman ihtiyaç duyarlar. Burada ilk sırada gelen ise veteriner ihtiyacıdır. Evcil havanınız veterinere ihtiyaç duyduğunda eğer kendi aracınız yok ise pet taksiye ihtiyaç duymanız kaçınılmazdır. Hem bu sayede kısa bir süre içinde veterinere ulaşmış ve evcil havanınız için gereken tedbiri almış olursunuz. Diğer bir konu ise evcil hayvanlar ile seyahat edilmesinde pet taksiler ile huzur içinde seyahat etmeleri sağlanmaktadır. Bunun yanında seyahat esnasında bazı işini düzgün yapmayan taksiler hayvanlara sakinleştirici ve anestezi içeren iğneler uygulayarak onları uyutup taşımayı amaçlamaktadır. Bundan dolayı da pek taksi çalışmadan önce referanslarına dikkat etmelisiniz.

Pet Taksilerde Fiyatlandırma

Pet taksiler fiyat bakımından kilometre usulü ile hesaplanmakta ve bu şekilde ücretlendirilmektedir. Sizler için burada önemli olan şey kilometre olarak ne kadar ücret alındığı bilgisinin size verilmesidir. Bunun dışında her hangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Bir de bu taksi hizmeti veren kimselerin sertifika sahibi olması gerekir. Sertifika olayı ise merciler tarafından verilmekte olan bakıcı belgesidir. Bu belge sahibi olan pet taksi kurumları her şekilde sizlere bu hizmeti sunma yetkisine sahiptir. Bu anlamda diyebiliriz ki ilgili sertifika sahibi olan her kurum pet taksi hizmeti sunabilmektedir.