Minik Dostlarımızdan Haberler

Hasta Hayvanlar İçin Pet Nakli Yapılır mı?

Hasta hayvanlar için pet nakli yapılır mı?  İnsanlar için kullanılan taksiler aynı şekilde evcil hayvanlar içinde kullanılmaya başlandığı andan itibaren oldukça ilgi görmeye başladı. İnsanın ulaşımını kolaylaştıran taksiler artık hayvanlar için de özel olarak kullanılıyor. Peki pet taksiler hasta hayvanların taşımasında da kullanılıyor. Evcil hayvanların bulundukları yerden istenilen yere götürülmesine pet kargo ya da pet taksi deniliyor. Türkiye’de evcil hayvanların seyahatleri oldukça zordur. Fakat pet taksiler bunu kolaylaştırıyor. Evcil hayvanlar hastalanabiliyor. Aracı bulunmayan hayvan sahipleri pet taksi tercih ediyor. Kısa süre içerisinde hayvan hastanesine ve dilediğiniz yere götürülebiliyor.

Hasta Hayvanlar İçin Pet Nakli Yapılır mı?

 

Pet Taksi Neden Tercih Edilir?

Pek taksiler kullanılmaya başlandığından bu yana acaba basta hayvanlar için pet nakli yapılır mı? Sorusunu da birlikte getirdi. Pet taksiler hasta hayvanların nakil aracı olarak da kullanılabiliyor. Pet taksi tercih edilmesinin nedeni oldukça fazladır. Küçük dostlarımız olan hayvanların kendi Dünya’ları oldukça geniştir. Günümüzde hayvanlar toplu taşımalara alınmıyor. Metrolarda, otobüs gibi ulaşım araçlarında hayvanlar giremez fotoğrafını görüyorsunuzdur. Hatta büyük yazılar ile hayvanlar giremez yazısını görebiliyorsunuz. Bu bazı durumlarda hayvan sahibinin çanta içerisinde hayvanı gizlice içeriye sokma çabası fayda sağlayabiliyor. Pet taksi tercih edilmesinde ki neden, hayvanın bulunduğu yerden şehir dışına ulaşımın güvenli şekilde sağlanmasıdır.

Pet Taksi Nasıldır?

Hayvanların ulaşım konusunda zorluk hayvanlar için pet nakli yapılır mı? sorusunu da birlikte getirdi. Bulunduğunuz yerden yakın ya da uzak yere gitmek kolay değildir. Pet taksiler kurtarıcı bir ulaşım aracıdır. Tıpkı normal insanı taşıyan taksiler gibi algılanmalıdır. Tek fark kapalı bir alana sahiptir. Bunun nedeni dışarıda olan havyanlar ve çeşitli olumsuzluklardan dolayı hayvanınız köpek ise havlayabilir. Hayvanın rahatsız olmaması için kapalı araç tercih edilir. Bizimle iletişime geçmeniz halinde nerede olduğunuzu söylemeniz durumunda bulunduğunuz yere geliyoruz. Bulunduğunuz yerden nereye gideceksiniz. Bunu söylemeniz yeterlidir.  Bu mesafe kısa ya da uzun olabilir. Hatta şehir dışı da olabiliyor.

Pet Taksinin Özellikleri

Pet taksinin özellikleri oldukça kapsamlıdır. Önceliğimiz evcil hayvanınızın konforunu sağlamaktır. Evcil hayvanınızın cinsi ne olursa olsun bize ulaşarak bilgi vermeniz gerekiyor. Evcil hayvanınızın cinsine göre araç tahsil ediliyor. Pet taksi içerisinde bulunan hayvana özel alan bulunuyor. Şehir dışına seyahat edecek evcil hayvanlar aynı hayvan cinsi olarak toplu halde götürülebiliyor. Sizin gelmenize gerek duyulmaksızın nereye bırakılacağı belirlenir. Daha sonra birden fazla bulunan katlı araçlarımızda bulunur. Maliyet bakımından oldukça uygundur. Normal taksinin yarısı fiyatındadır. En önemlisi bulunduğunuz yerden nereye, kaç kilometre gidilecek bunlar hesaplanır. Bu doğrultu da fiyat hesaplaması belirlenir. Hayvan sahiplerine söylenir. Hayvanları kendi dostumuz olarak taşıyoruz. Seyahat keyifli olmuş oluyor. Pet taksinin en belirgin özelliği dışarıda olan bitenin görülmemesidir. Havyanınız etkilenmemiş olur. Pet taksiyi tercih ederek hayvanlarınızın ulaşımını güvenli şekilde ulaşımını sağlayabilirsiniz.